Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi, 6 Haziran 2024 tarihinde, Uşak Üniversitesi ÖSYM İl Sınav Koordinatörlüğü tarafından, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş başkanlığında sınav güvenliği toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 2024 YKS sınavının yapılacağı binalarda güvenliğin sağlanması, bu yönde alınacak tedbirler, adayların sınav binalarına ulaşımı, soruların sınav binalarına nakli, il sınav merkezinde sınav öncesi ve sonrasında alınacak önlemlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. 
Toplantıya Vali Yardımcısı Önder Can, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Fahri Semiz, Belediye Başkan Yardımcısı Reyhan Aydın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlhan Hayran, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Huriye Akyol ve Sınav Organizasyon Koordinatörü Prof. Dr. Sadiye Tutsak katıldı. 
Uşak’ta toplam 12 bin 993 aday 2024 YKS sınavına girecek. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç bölümde yapılacak olan YKS’nin, 8 Haziran Cumartesi ve 9 Haziran Pazar günleri gerçekleştirileceğini belirterek “1. Oturum Temel Yeterlilik Testine (TYT) 8 Haziran 2024 Cumartesi günü 12 bin 993 aday, 2. oturum Alan Yeterlilik Testine (AYT) 9 Haziran 2024 Pazar günü 8.634 aday ve 3. oturum Yabancı Dil Testine (YDT) 9 Haziran 2024 Pazar günü 760 aday sınava girecek. Sınavlar (Cumartesi sabah 50 bina, Pazar sabah 29 bina, öğleden sonra 4 bina) toplam 83 binada gerçekleştirilecek” dedi. 
Adaylar Saatler ve Belgeler Konusunda Dikkatli Olmalı 
YKS sınavına girecek adayların, Sınav Giriş Belgeleri, Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı (Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçici kimlik belgesi veya süresi geçerli pasaport gibi) sınav kılavuzunda belirtilen geçerli kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları ve ayrıca sınava getirilmesi yasak olan araç-gereçleri yanlarına almamaları konusunda uyarılarda bulunan Rektör Savaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Nüfus cüzdanlarını/Kimlik kartlarını kaybedenler veya yeniden çıkarmak isteyen adaylar için, 8 Haziran 2024 Cumartesi günü 07.00 ile 17.00, 9 Haziran 2024 Pazar günü 07.00 ile 15.30 saatleri arasında, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü açık olacaktır. Adayların sınav günleri sabah oturumları için sınav binasına alınacağı son saat 10.00, öğleden sonraki oturum için saat 15:30’dur. Adayların sıkıntı yaşamamaları için bu hususları dikkate alarak hareket etmeleri önemlidir.” 
Rektör Savaş: “YKS Sınavına girecek adaylara başarılar diliyorum.” 
YKS sınavına girecek adaylara başarılar dileyen Prof. Dr. Savaş, adayların sağlıklı bir ortamda sınavlarını gerçekleştirmeleri için, Uşak Valiliği başta olmak üzere Uşak Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve ilgili kurumların gerekli tedbirleri aldıklarını ifade ederek, Uşak halkından da gerekli hassasiyeti göstermeleri konusunda duyarlı olmalarını rica etti.                                     

Editör: Uşak Son Dakika