14 Mayıs seçimleri yaklaştıkça partilerde ki hareketlilikte sürüyor. Özellikle Uşak’ta 30 yakın aday adayıyla en fazla aday yoğunluğu yaşayan parti AK Parti. Eski milletvekillerinden tutun da eski belediye başkanlarına, istifasını sunup aday adayı olan bürokratlara, partinin birçok kademesinde görev yapmış yöneticilere varıncaya kadar birçok isim Ak Parti’den aday adaylığını açıkladı. Ancak 30 yakın aday adayından ismi zikredilen, listeye yakıştırılan sadece üç beş aday bulunuyor.

Bu adaylardan biri de İnşaat Mühendisi Altan Tufan. Partinin çeşitli kademelerinde görev yapan ve son olarak Belediye Meclis Üyesi İken istifasını sunup aday adaylığını açıklayan Altan Tufan gerek parti tabanında gerekse de seçmen nezdinde kabul görmüş gözüküyor. Ak Parti’nin Cumartesi günü yapmış olduğu temayülde ilk 5 içerisinde yer alarak Parti teşkilatı tarafından desteklendiği ortaya çıkan Tufan, kamuoyu yoklamalarında da ilk 3 içerisinde genç adayların arasından öne çıkan tek isim oldu. Genç olması, iletişim kabiliyetinin yüksek olması, temsil yeteneğinin üst düzeyde bulunması ve samimi iletişim tarzı Altan Tufan’ı öne çıkaran sebepler arasında gösteriliyor. Özellikle genel merkezin bu seçimi kader seçimi olarak niteleyip halkta karşılığı olan adaylara yönelmesi ve en fazla oyu alacak adaylarla seçime gitme stratejisi Altan Tufan’ı listelere daha çok yaklaştırıyor. Başarılı bir iş yaşamı, düzenli bir aile hayatı, altyapısı sağlam eğitimiyle Altan Tufan sadece Ak Partili çevrelerce değil farklı partiden farklı siyasi görüşlerden birçok çevrenin sempatiyle yaklaştığı bir isim olarak dikkat çekiyor.

Şehir Pazarlamasıyla Uşak Aynı Zamanda Turizm Kenti Olacak

Aday adaylığını güçlü bir şekilde açıklayan Altan Tufan Uşak’ın sorunlarını iyi bildiğini ifade ederek Uşak emsal şehirlere göre potansiyeli çok daha fazla bir şehir. Siyasiler bu potansiyelin farkına vararak bunları harekete geçirdiği zaman şehir kalkınır ve gelişir. Uşak sanayi şehri olmasının yanında önemli turizm destinasyonları olan bir şehirdir. Bu zenginliğimizi satmak tüketiciye yönelik ilgi çekici söylemler geliştirmek zorundayız. Bugün hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın birçok bilinen şehri hala şehir pazarlaması üzerine ciddi çalışmalar yürütmektedirler. İnşallah Uşak’ı temsil etme yetkisi şahsıma verilirse bunun üzerine ciddi çalışmalar yaparak Uşak’ı sanayi şehri olmasının yanında Turizm noktasında da önemli bir merkez haline getireceğim dedi.

Uşak’ın zengin kaynakları, tarihe ışık tutan yapısı, termal kaynaklarının zengin olması gibi daha bir çok etkenin turizm açısından bir çok ilin sahip olmadığı zenginliklere sahip olduğunu ifade eden Altan Tufan bize düşen bu zenginlikleri gün yüzüne çıkarıp Uşak’ı turizm kenti yapmaktır dedi