Ak Parti Uşak İl Binasında düzenlenen aday adaylığı açıklama törenine katılım yoğun olurken, Tufan’ın Eşme ilçesinden olması büyük ilgi gördü.

28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Uşak için Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Altan Tufan, “Bu kutlu ve bir o kadar da sorumluluk isteyen kararı vermemde bana destek olan, beni yalnız bırakmayan kıymetli büyüklerime, değerli dostlarıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“Bizden gibi görünüp bizden olmayanların hainliğini gördük”
28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Uşak için Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Altan Tufan, "Bu çileli ama kutlu yolda  neler yaşamadık ki; Bizdenmiş gibi gözüküp bizden olmayanların hainliğini gördük. Şerefli üniformayı giyinip milletimize namlu çeviren hainlere şahit olduk.  Bu memleketin şanlı bayrağına kast eden bayraksızları gördük. Ağacı bahane edip memleket üzerinde oyunlar oynayanları küresel güçlere maşalık edenleri gördük.  Gerek ulusal gerekse uluslararası bir çok hainliğe bir çok plana bir çok senaryoya şahitlik ettik. Ama plan yapıcıların unuttuğu bir şey vardı dünya mazlumlarının dualarında olan, haksızlığa uğrayanların gür sesi, mazlum coğrafyaların umudu partimizin lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Yalnız değildi. Kıymetli dava arkadaşlarım mesele sadece haksızlığa, hukuksuzluğa, isyan etmek değildi, çifte standardı protesto etmek yetmezdi aynı zaman da liderin de yanında olmak gerekti.” Dedi.

“Liderimize yol arkadaşı olmak için aday adayım”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Yalnız değilsin” diyerek yol arkadaşı olmak için aday adayı olduğunu ifade eden Tufan, “Ak davamıza gönül veren, partimizin çeşitli kademelerinde görev yapmış bir kardeşiniz olarak parti büyüklerimin tavsiye ve telkinleri, dostlarımın cesaretlendirmeleri ile bugün  AK Parti Uşak Milletvekilliği Aday Adaylığımı açıklamak üzere huzurlarınızdayım. Bu kutlu davaya hizmet etmek, ekmeğini yediğimiz suyunu içtiğimiz, havasını teneffüs ettiğimiz şehrimize değer katmak, insanımıza fayda sağlamak ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Yalnız değilsin deyip ona yol arkadaşı olmak için aday adayı olmaya karar verdim” dedi.

Editör: Uşak Son Dakika