Üniversitelerin Açıköğretim bölümlerinde eğitim gören Önlisans ve Lisans öğrencileri için beklenen tarih geldi. Yeni bir dönem sona ererken final sınavının ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. Üniversitenin bitimine sayılı aylar kala dönem sonu sınav tarihi belli oldu. Buradan alınacak başarı %70'lik puan dilimini etkileyecek. Peki sınav online mı olacak, yüz yüze mi?

GÜZ DÖNEMİ ONLİNE OLDU!

Üniversite mezunu olma hayali ile başlatılan macera dönemi artık yeni bir yıl için sona eriyor. Nisan ayı içerisinde güz dönemi ara sınav süreci online olarak tamamlandı. Kahramanmaraş'ta yaşanan deprem nedeniyle Anadolu Üniversitesi'ndeki tüm sınavlar online oldu. Bu süreçte eğitim kurumları ne yapacak? merak edildi.

AÖF SINAVI FİNAL TARİHLERİ

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Türkiye programı kapsamında Bahar yarıyıl için dönem sonu sınav tarihi belli oldu. Dönem sonunda uygulanacak Lisans ya da Ön Lisans öğrenci final sınavı tarihleri 27-28 Mayıs arasında gerçekleşiyor. En çok merak edilen bir başka konu ise sınavın eş zamanlı yüz yüze mi yoksa online ortamda mı olacağıydı?

AÖF SINAVI ONLİNE MI OLACAK?

Paylaşılan son dakika bilgisine göre deprem bölgesinde bulunan illerde eğitim kurumlarının son durumuna bakılırsa uygun ortam sağlanırsa yüz yüze olması planlanıyor. Anadolu Üniversitesi'nin online ortamda sınav süreci TC kimlik numarası ve şifre üzerinden e-devlet sistemi aracılığıyla giriş yapılarak başlatılıyor.

2023 BAHAR DÖNEMİ YAZ OKULU TARİHİ

Her öğrenci için 20 soru yönlendiriliyor ve 30 dakikalık süre veriliyor. Açıköğretim Fakültesi geçme notu için alt sınır 35 olarak her yerde aynı uygulama geçerli oluyor. 100 puan üzerinden değerlendiren adayların yanlışları doğrularını götürebiliyor.

2023 yılı Bahar dönemi ara sınav tarihleri:

●       2023 yılı Bahar dönemi final sınavı tarihleri 27-28 Mayıs

●       AÖF Yaz okulu sınav tarihi 19 Mayıs