Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından üniversitelerde eğitim konusunda önemli kararlar alındı. Deprem bölgesinde eğitime ara verilmesinden sonra Türkiye’de yurt genelinde tüm üniversitelerde bahar döneminin uzaktan eğitime geçildiği duyuruldu. Bu süreçte vatandaşlar AÖF ertelendi mi, AÖF kayıtları ne zaman yapılacak sorularının yanıtlarını araştırmaya başladı.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencilerinin bahar dönemi kayıt yenileme tarihlerini araştırması sürüyor. AÖF kayıtları ne zaman yapılacak sorusu sosyal medyada da sık sık gündeme gelmeye başladı. Depremin yaratmış olduğu yıkım nedeniyle ülke genelinde üniversite eğitimi uzaktan eğitime çevrildi. Bahar dönemi kayıtlarıyla ilgili merak edilen gelişmeler gündemdeki önemini koruyor. Anadolu Üniversitesi resmi sosyal medya hesabından AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri konusunda yeni duyuruda bulundu.

AÖF KAYITLARI ERTELENDİ Mİ?

Depremin ardından sadece depremin vurduğu 10 ilde değil yurdun dört bir yanındaki üniversitelerde uzaktan eğitim kararı alındı. AÖF öğrencileri normal koşullarda 13 Şubat tarihinde başlayacak olan Açıköğretim fakültesi kayıtlarının ertelenip ertelenmediğini merak ediyor. Sosyal medyada tartışma konusu olan bu konuda en son bilgiler resmi kaynaktan geldi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi resmi sosyal medya hesabı yaptığı açıklamada kayıt yenileme tarihlerini paylaştı.

BAHAR DÖNEMİ AÖF KAYIT TARİHLERİ

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada öğrencilerin deprem sonrası merak ettiği bahar dönemi AÖF kayıt yenileme tarihleri paylaşıldı. Sosyal medyada büyük ilgi gören paylaşımda “Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İşlemleri 13 Şubat- 2 Mart 2023 tarihleri arasında http://aof.anadolu.edu.tr adresinden gerçekleştirilebilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Daha önceden Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuruda AÖF bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri 13-24 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılacaktı. Ancak Türkiye’yi yasa boğan depremin ardından YÖK, Türkiye genelinde üniversiteleri yaza kadar kapatıp uzaktan eğitime geçme kararı aldı. Bunun üzerine Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme takvimini siteden kaldırmıştı. Kayıt yenileme için YÖK’ten gelecek yeni bir açıklama merak edilirken AÖF kayıt yenileme bahar dönemi tarihleri ertelenmiş oldu.

DEPREMZEDELERDEN KAYIT ÜCRETİ ALINMAYACAK

Anadolu Üniversitesi resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda AÖF bahar dönemi kayıt yenileme tarihlerini açıkladı. Merakla beklenen kayıt takvimi netleştikten sonra deprem bölgesindeki öğrencileri yakından ilgilendiren bir duyuru daha yapıldı. Üniversitenin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Depremden etkilenen 10 ilimizdeki Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki depremzede öğrencilerimizden 2022-2023 Bahar Döneminde kayıt yenileme ücreti alınmayacaktır.” ifadeleri yer aldı. AÖF kayıt yenileme işlemleri Anadolu Üniversitesi Açıköğretim - İktisat - İşletme Fakülteleri Otomasyonları üzerinden online olarak yapılıyor.

Editör: Uşak Son Dakika