TEMA Uşak İl Temsilcisi Prof. Dr. Barış Metin, arsanın TEMA tarafından hiç bir para talebinde bulunmadan ağaçlandırılarak burada bir Hayrettin Karaca Parkı kurup Uşak Belediyesine iade etme önerisinde bulundu.

Kemalöz Mahallesi Ahmet Tahtakılıç Caddesi’nde bulunan ve 2021 yılında Uşak Belediyesi tarafından yıkılan eski ayaklı su deposunun yerine gençlik merkezi yapılması için hafriyat çalışmalarına başlandı.

Uşak Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “Kemalöz Mahallesi’nde geçtiğimiz süreçte yıkımı gerçekleştirilen ayaklı su deposunun olduğu bölgeye kazandıracağımız, 1922 metrekare alanı kapsayan ve 486 metrekareye oturacak olan Gençlik Merkezi’nin temel kazı çalışması başladı.

Birbirinden özel hizmetleri barındıracak projemiz şehrimize ve mahallemize şimdiden hayırlı olsun” denildi.

“TEMA olarak Beş kuruş talep etmeden “Hayrettin Karaca Parkı” kuralım

TEMA Uşak İl Temsilcisi Prof. Dr. Barış Metin, bir öneride bulunarak yıkılan su deposunun arsası üzerine TEMA olarak bir park kurabileceklerini belirtti.

Metin, “Ne yazık ki, Uşak merkezde yeşil alana ihtiyaç daha fazla. Gençlik merkezi güzel bir şey. Ancak her yere yapılabilir. Biz TEMA olarak, ayaklı su deposuna bir “Hayrettin Karaca Parkı” kurmayı ve bu ormanı kurarken belediyemizden 5 kuruş almayacağımızı taahhüt ediyoruz. Arsayı ağaçlandırıp belediyemize geri vereceğiz” dedi.

Editör: Uşak Son Dakika