Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kadınların ekonomik olarak güçlenmesi amacıyla sosyal yardım programı kapsamında ödemeler gerçekleştiriyor.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre ihtiyaç sahibi kadınlara iki ayda bir destek ödemesi gerçekleştirilecek. Program kapsamında vatandaşların birçok ihtiyacının karşılanması hedeflenir. Kadınların ekonomik güçlenmelerini teşvik etmek, sosyal hayatta daha aktif rol almalarını sağlamak amacıyla verilen bu desteğin kapsamının da büyüyeceği hesaplanıyor. Bakanlık, özellikle ekonomik problem yaşayan ihtiyaç sahibi olan kadınları hedef alarak bu destek programını devreye sokuyor.

Ödeme Hangi Aralıklarla Yapılacak?

Aile Bakanlığı eşi vefat eden kadınlara yönelik düzenli nakit yardım programı verecek. Bu program kapsamında vatandaşlara destek ödemesi yapılacak. Kadınlara özel olarak verilen bu programla beraber vatandaşları hesaplarına iki ayda bir 2.000 TL ödeme gerçekleştirilecek. Kişiler başvuru şartlarını şimdiden araştırmaya başladı. Bakanlık tarafından yapılan ödemeler ile beraber vatandaşlar aylık olarak ek gelir elde edebilecek. Ek gelir ile beraber vatandaşlar gider kalemlerini karşılayabilecek. Yardımlara başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların ilgili kurumlara gitmesi gerekiyor.

Program kapsamında gerçekleştirilen 2.000 TL ödeme kadınların kişisel banka hesaplarıyla beraber PTT hesapları üzerinden de yatırılabilecek. Böylece ödemeler daha pratik hale gelecek.

Başvurular Nereden Yapılıyor?

Bakanlık aracılığıyla verilen bu destek ödemelerini almak için ikametinizin bulunduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına başvuruda bulunabilirsiniz. Bununla beraber e-devlet aracılığıyla da başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Başvurularınız en geç bir ay içerisinde kurum tarafından sonuçlanacaktır. Aile destek ödeme tarihleri, Kasım ayından itibaren başlıyor. Bu ödemeler vatandaşların gündeminde yer almaya başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine yeni bir destek paketi geliyor. Aile Destek Programı hakkında yapılan bu ödemeler kadınların giderlerini karşılamasını hedefliyor. Destek programı ile ilgili başvuru durumunuzu sorgulamak için yine e-devletten destek alabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sistemine giriş yaparak tüm detayları öğrenebilirsiniz. Destek programı kapsamında başvurunuzun onaylanmasıyla birlikte bakanlık tarafından belirlenen gün içerisinde destek ödemeleriniz hesaplarınıza yatırılacaktır.

Editör: Uşak Son Dakika