Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın dünyayı sarsan koronavirüs salgınına, Türkiye’nin yüreğini yakan deprem felaketine, bölgedeki savaşlara ve bunların sonucu doğan enflasyona rağmen birçok köklü hizmetin hayata geçirildiğine işaret etti. Kaynakların doğru ve etkin kullanıldığına, merkezi hükumet ile uyum içinde güçlü bir süreç geçirilerek projeler için büyük ekonomik destekler alındığına işaret eden Mehmet Çakın, Uşak’taki iş insanlarının da belediyeye ve şahsına güvendiklerini temsil edecek şekilde bazı projeleri üstlenerek memlekete katkı sağladığını vurguladı.

3-23

Çakın’dan “İnancın Önünde Engel Yok” mesajı

Gittikleri her mahallede anlatılacak bir proje ve eser olduğuna işaret eden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Biz gördük ki, ne kadar çok problem olursa olsun, mali olarak ne kadar sıkıntı yaşarsanız yaşayın; inanırsanız, çalışırsanız, güvenirseniz başaramayacağınız hiçbir şey yok. Allah’a şükür biz de başarmanın verdiği gururla karşınızda olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

“Tecrübeliyiz, güçlüyüz, hazırız ve kararlıyız”

“Şimdi çok daha tecrübeliyiz. Ekonomik olarak çok daha güçlüyüz. Arkamızda yine başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, AK Parti hükumetimiz var. Yeni dönemde çok büyük işler yapmak için hazırız, kararlıyız.” diyen Başkan Çakın, ikinci beş yılda hayata geçirilecek projeleri paylaştı.

22-7
“Altyapı sorunları tarih olacak”

Tanıtım toplantısında paylaştığı projelerden çok daha fazlası için hazırlık yapıldığına dikkat çeken Uşak Belediye Başkanı ve AK Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakın, “2024-2029 yılları arasında, daha müreffeh, daha güçlü, daha yaşanabilir bir Uşak’ı sağlamak için Uşak Belediyesi olarak şehrimizdeki altyapı ve çevreyle ilgili sorunlara karşı çok ciddi projeler gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Uşak’ımızın yıllardır kronikleşmiş altyapı sorunlarını tamamen çözeceğiz. Bunun için de milletvekillerimizle birlikte Ankara’da yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde İller Bankası’ndan önemli bir destek sözünü almış bulunuyoruz. Yeni döneme başlamamızla birlikte şehrimizde yaşanan ve bugün artık afet şeklinde gerçekleşen su baskınları gibi sorunlara karşı önemli bir altyapı hamlesini başlatmış olacağız.” diyerek, çevre konusunda da daha yeşil ve sağlıklı bir Uşak’ın doğacağını paylaştı.

9-3

Uşak turizmde parlayacak

Uşak’ta ilk defa jeotermal kaynakların özel sektörün hizmetine açıldığını vurgulayan Başkan Mehmet Çakın, “Bu sayede şu an Dikilitaş, Huzurpark mevkiinde 5 yıldızlı bir otel yükseliyor. Bu başlatmış olduğumuz turizm hamlesiyle birlikte Uşak’ta insanımızı iş imkanıyla buluşturacağız. Buraya gelecek yerli ve yabancı turistlerle birlikte, esnafımız daha fazla iş yapma ve ticaretlerini geliştirme imkânı bulacak. Biz kentimizin sokak ve caddelerindeki dönüşümü sadece iyi bir görüntü için yapmıyoruz. Bu turizm hamlesiyle şehrimize gelecek turistler için de bir altyapı hazırlamış oluyoruz. Eski belediye binamızı dönüştürdüğümüz yöresel Ürünler Çarşısı da aynı düşüncenin eseri. Şehrimizin kalkınması, daha zengin bir yapıya kavuşması hedefiyle sadece günübirlik politika ve hizmetler değil, Uşak’ın 10 yılını, 20 yılını, 50 yılını düşünerek projeler üretiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Ulaşım sorunlarının çözümünü, toplu ulaşım sisteminin iyileştirilmesini, akıllı şehircilik uygulamalarının yapılmasını hedeflediklerini ifade eden Çakın, ulaşımda kartlı sistemin de tekrar başlayacağını duyurdu.

29
Gençlere, kadınlara, yaşlı ve engelli bireylere yönelik de sosyal belediyeciliğin güçlenerek süreceğini dile getiren Başkan Çakın, mesleki eğitimlerden girişimcilere yönelik desteklere ve Uşaklılık bilincinin artırılmasına kadar pek çok alanda çalışmalar yapılacağını paylaştı.

3. Sanayi Sitesi’nde tapuların devredildiğini vurgulayan Çakın, burada yakın zamanda inşaatların başlayacağını ve sanayi sitesinin ortasına da bir de meslek edindirme merkezi kazandırılacağını müjdeledi.

Başkan Çakın sözlerine;  ‘Çarşı Uşak Projesi, İsmetpaşa Caddesi 2. Etabı, Tarihi Mende Pazarı'nda rehabilite ve yenileme çalışmaları, Nuri Şeker Caddesi projesi, Yaya ve Bisiklet Yolu projesi, Uşak Otobüs Terminali projesi, 100. Yıl Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu projesi, Karaağaç Kapalı Spor Salonu projesi, Dikilitaş Kapalı Pazar Yeri projesi, Sarayaltı Mahallesi Kültür Park projesi, Fatih Mahallesi Gündüz Bakım Evi ve Eğitim Yaşam Merkezi Projesi, Esentepe Akıl Oyunları Kulübü Projesi, Yeni At Çiftliği Projesi, Hasta ve Yakını Konut Evi projesi ve Dikilitaş, Sarayaltı, Şekerevleri, Çokkozlar Düğün Salonu projelerini açıkladı.

14

Uşak halkın da yoğun ilgi gösterdiği programa Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın yanı sıra AK Parti Milletvekilleri İsmail Güneş ile Fahrettin Tuğrul, AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, parti teşkilatı, yerel ve ulusal basın temsilcileri katılım sağladı.

25-1
 

Editör: Ömer Akkoyun