Uşak Belediyesi son olarak bölgeye; acil yardımların ve iş makinelerinin ardından çöp toplama araçları, seyyar tuvalet ve hem depremzedelerin hem de çalışan ekiplerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere ek personel gönderdi. Başkan Çakın, şu anda bölgede Uşak’tan giden 509 personel, 66 hizmet aracı ve birçok gönüllü ile Uşak'ın bölgede görevde olduğunu belirtti.

Çakın, Uşak ekibine teşekkür eden CHP’li Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’ı da ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,8 büyüklüğündeki depremlerin üzerinden 12 gün geçti. Bu süreçte yitirdiğimiz canların sayısı 40 binlere yaklaştı. Depremin ilk gününden bu yana can kurtarmak ve depremzede vatandaşları yaralarını sarmak için çalışan Uşak ekipleri, sergiledikleri başarılı performansla bütün Türkiye’nin takdirini kazanmış durumda.

Öte yandan şehrimizde misafir ettiğimiz depremzedeler için, diğer yandan bölgeye ulaştırılmak üzere yürütülen yardım kampanyalarına destekler artarak devam ediyor.

Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Hatay Samandağ’da her biri büyük bir özveriyle çalışan Uşak Belediyesi ekipleri ve şehrimizdeki diğer kurumlardan bölgeye giden personelleri, Uşaklı gönüllüleri ve depremden etkilenen vatandaşlarımızı ziyaret etti ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Çakın, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz'ı ziyaret ederek yürütülen çalışmalara ilişkin istişarelerde bulundu.

Çakın, “Şu anda Uşak Belediyesi olarak acil yardımların ve iş makinelerinin ardından çöp toplama araçları, seyyar tuvalet ve hem depremzedelerimizin hem de çalışan ekiplerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere ek personellerimizi de bölgeye göndermiş bulunmaktayız. Uşak'tan giden ekiplerimiz ve gönüllü sağlık ekibi Hatay Samandağ'ında belediyemizin kurduğu Acil Müdahale Revirinde bölgedeki vatandaşlara hizmet vermeyi sürdürüyorlar. 

Afet bölgesindeki ve şehrimizde misafir ettiğimiz depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yardım toplama merkezlerimiz hizmet vermeye devam ediyor” şeklinde bilgi verdi.

Editör: Uşak Son Dakika