Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Aday Tanıtım Toplantısı ve Halk Buluşması programı kapsamında Uşak’a geldi. Aday Tanıtım ve Halk Buluşması programına Genel Başkan Özgür Özel’in yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Karasu, Belediye Başkan Adayı Özkan Yalım, CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Uşak İl Başkanı Sevinç Yazgan, ve ilçe başkanları ile partililer katıldı. İsmetpaşa Caddesi üzerinde bulunan İl Parti binası önünde gerçekleşen mitingde konuşan Özel, Uşak CHP Belediye Başkan Adayı Özkan Yalım’a destek istedi. Seçim otobüsünün üzerinde konuşan Özel, 2023 yılında yapılan seçimde yerelde güçlü bir ittifak gerektiğini ve o ittifakın adının da ‘Türkiye İttifakı’ olduğu söyleyerek, tüm vatandaşları ittifaka davet etti. “Türkiye ittifakında elbette sosyal demokratlar var ama yalnız değiliz. Türkiye ittifakında milliyetçi demokratlar var. Yakasında güneş olan, gözünde güneş parlayan iyi insanlar var.” dedi.

I M G 9834Bizim bir prensibimiz var, eski dosttan düşman olmaz

Özel, bir önceki seçimlerde partisiyle beraber ittifak yapan tüm ortaklarının seçmenlerinden destek isteyerek “Bizim bir prensibimiz var. Eski dosttan düşman olmaz. Dün birlikte olduklarımıza bugün kötü söz söylemeyiz. Eski ittifak ortaklarımızı hain ilan etmeyiz.” dedi.

I M G 9866

Türkiye İttifak’ı hiçbir zaman doğru sözden şaşmayacak

Özel, Türkiye İttifak’ın hiçbir zaman doğru sözden şaşmayacaklarını söyleyerek 31 Mart’ta partisinin adayı seçildiğinde Uşak’ın, Ankara ile kardeş belediye olacağını aktararak “31 Mart seçimlerinden sonra tüm CHP'li belediyelerin herkese eşit davranacağını, herkese kapılarını sonuna kadar açacağınız.” ifadelerini kullandı.  


Özel, Uşak’tan önce Afyonkarahisar mitinginde Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal’ın mitingde yapmış olduğu açıklamada seçildiğinde DEM Partisi hariç tüm partilere belediyenin kapısının açık olduğu dile getirerek Köksal için sürçülisan olduğunu ve CHP’nin seçildiğinde hem Uşak için hem de Afyonkarahisar’da belediyenin kapıları sonunana kadar tüm partililere açık olduğunu söyledi.

I M G 9975
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, konuşmasının ardından partisinin Uşak Belediye Başkan adaylarını tanıttı.

D S C01461

Editör: Ömer Akkoyun