AK Parti 14 Ocak Pazar günü yapılması planlanan ama 9 şehitimizim olması sebebiyle ertelenen aday tanıtım toplantısını bugün yaptı.  Bugün yapılan toplantıda 17’si büyükşehir olmak üzere toplamda 48 ilin belediye başkan adayı açıklandı. 

Uşak’ta Başkan Çakın ile devam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Uşak için açıklamasında “Uşak Belediye Başkanı adayımız Mehmet Çakın, belediye başkanımız.” dedi. Uşak Belediye Başkan adayı şaçıklandıktan sonra Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak AK Parti Milletvekilleri İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul, Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, Uşak Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayer ve Uşak Kadın Kolları Başkanı Hilal Sabancı sahneye çıktı. 
 

Mehmet Çakın’ın Özgeçmişi 

Uşak Belediye Başkanı Çakın Uşak Sivaslı Karaboyalık köyündendir. İlkokulu bitirdikten sonra, ortaöğretim hayatına başladığı Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesini 1997 yılında tamamladı. Aynı yıl kazandığı İstanbul Üniversitesi İşletme (İngilizce) Fakültesinden 2002 yılında mezun oldu. Siyasi hayatına 2001 yılında Ak Partide İstanbul İl Gençlik Kollarında kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başlayan Çakın, 2017 yılında Cumhurbaşkanımız tarafından Ak Parti Uşak İl Başkanı olarak görevlendirilmiştir. Bu görevi belediye başkan adayı olduğu tarihe kadar başarı ile sürdürmüştür. 

Evli ve üç çocuk babası olan Mehmet Çakın iyi derecece İngilizce bilmektedir.