Vali Ergün ve Başkan Çakın, Desan Sitesi’nde bulunan KYK Erkek Yurdunda kalan 480 depremzedeyi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

“Asrın Felaketi” olarak tanımlanan ve merkez üssü Kahramanmaraş olan 2 büyük depremde 40 bini aşkın canımızı kaybederken yüz bini aşkın insanımız yaralandı. Milyonu aşkın insanımızda evsiz kaldı. Deprem bölgesinde evsiz kalan vatandaşlarımızdan yaklaşık 2 bini şu anda Uşak’ta misafir ediliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Uşak’taki KYK öğrenci yurtlarına ise toplam 810 depremzedenin yerleştirildiği öğrenildi.

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da 480 depremzedenin kaldığı Desan Sitesinde bulunan KYK Erkek Öğrenci Yurdunu ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Ergün ve Çakın’ın ziyareti sırasında kendilerine; Uşak Vali Yardımcısı Muammer Balcı ve Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hacı Tevfik Özdemir de eşlik etti.

Vali Ergün ve Başkan Çakın, depremzedelerle birlikte akşam yemeği yedi ve onların dertlerini dinledi. Depremzedeler, Uşak’ta kendilerine her türlü ilginin gösterildiğini, sevgi ve şefkatle muamele edildiğini söylediler. Ayrıca okul çağındaki tüm çocukların Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kaydının yapıldığını, Uşak’ta olmaktan çok memnun olduklarını belirterek teşekkür ettiler.

Editör: Uşak Son Dakika