Açılış törenine Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın yanı sıra AK Parti Uşak Milletvekilleri Fahrettin Tuğrul ile İsmail Güneş, AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Marka bir kent inşa etmek için ekibiyle beraber gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan Çakın, vatandaştan aldığı destekle bu yolda daha güçlü yürüdüklerini belirtti.

2-32

Birinci etap olarak yaklaşık 11 bin metrekarelik alanda yapılan çalışmalar sonucunda yepyeni bir yeşil alana dönüşerek vatandaşlara kapılarını açan Dikilitaş Millet Bahçesi, her ihtiyacı karşılayan alanlarıyla günün her saati canlı kalıyor. Sağladığı imkanlar ve görsel güzellikleriyle göz dolduran bölgede; kamelyalar, süs havuzu, çocuk oyun alanı, 300 metrelik yürüyüş ve koşu parkurunun yanı sıra spor aletleri bulunuyor. Öte yandan peyzaj çalışmaları ve modern kent mobilyalarıyla görsel açıdan öne çıkan Dikilitaş Millet Bahçesi; modern yapısı ve donanımı ile gençlerin ihtiyaçlarını karşılayacak bir etüt merkezine ve vatandaşların sosyalleşirken keyifli vakit geçirebileceği bir sosyal tesise ev sahipliği yapıyor.
  Konuşmasına yoğun kalabalığı vurgulayarak başlayan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Dikilitaş yine bizi yanıltmadı. Dikilitaş yine bizi yalnız bırakmadı. 22 senedir AK Parti’mizi, Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmadığı gibi yine bizim yanımızda oldu ve 31 Mart yerel seçimlerinde de yine AK Parti diyeceğine gönülden inanıyoruz. Bugün buradaki coşku bunun zaten kanıtı. Biz de güzel mahallemize, bu güzel millet bahçemizi kazandırmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

5-11

  “Zorlu bir süreçti, sonucu güzel oldu”
  Dikilitaş Millet Bahçesi alanının bir kısmının karayollarına ve bir kısmının da özel idareye bağlı olduğu için kolay bir süreç geçirmediklerini belirten Başkan Çakın, “Uzun süren görüşmeler ve müzakereler neticesinde buranın Dikilitaşlı hemşerilerimize nefes olması için anlaşmaya vardık. Hızlı bir şekilde Park Bahçeler ve Fen İşleri Müdürlüklerimizle birlikte çalışmalarımızı tamamladık. Hem çocuklarımızın hem de büyük küçük demeden herkesin ailece keyifle vakit geçirebileceği bir alanın birinci etabını sizlerin hizmetine sunduk. Kalitesi ve fiyatlarıyla Türkiye’de örnek olan sosyal tesislerimizin bir şubesini de alana kazandırdık. Aynı zamanda gençlerimizin ders çalışabilmeleri için kentimizin dört bir yanına kazandırdığımız Genç Kuşak Etüt Merkezlerimizden bir tanesini de Dikilitaş Millet Bahçemizin içerisine inşa ettik.” diye konuştu.

4-18

  Öte yandan açılışta AK Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ile Fahrettin Tuğrul ve AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar da konuşma gerçekleştirdi.

1-44

Editör: Ömer Akkoyun