Her alanda maliyetleri artırması bir yana, özellikle de pandemiden bu yana, vatandaşlar için en büyük yüklerden biri fatura kalemi olmaya başladı. Peş peşe zam alan elektrik ile doğalgaz, dünyada yaşanan enerji krizinden de etkilenerek, akıl almaz rakamlara ulaşmışken; su ve internet faturaları da bir hayli kabardı. Bu zamlara karşı harekete geçen Garanti BBVA ise, doğalgaz faturası yüksek gelenlere seslendi.

Bankaların son zamanlarda gerçekleştirdiği kampanyalar, özellikle vatandaşların zorlandıkları alanlara denk düşmeye başladı. Artan enflasyon nedeniyle tetiklenen gıda artışına karşı bu sektörde çok sık kampanyalar düzenleyen bankalar, bir de artan faturalara karşı, fatura ödemelerine el atar hale geldi. O bankalardan biri olan Garanti BBVA ise, ödemeleri Garanti BBVA Mobil üzerinden yapan kişilerin 300 TL indirim kazanabileceğini duyurdu. İşte Garanti BBVA’nın kampanyası ve şartları…

FATURA ÖDEYENE 300 TL İNDİRİM GELDİ

Yeni bir kampanya duyurusu ile dikkat çeken Garanti BBVA, Garanti BBVA Mobil üzerinden müşteri olmak için başvuru yapan ve ilk kez Garanti BBVA müşterisi olacak olan kişilerin, doğalgaz faturalarına yüzde 20 indirim sağlayacağını ve maksimum 300 TL’ye kadar geri iade yapacağını bildirdi. Kampanyayı 15 Mart 2023 tarihi itibariyle başlatan Garanti BBVA, kampanyanın 15 Nisan 2023 tarihine kadar devam edeceğini açıkladı. 15 Nisan 2023 tarihine kadar müşterisi olan kişilerin 15 Mayıs 2023 tarihine kadar Garanti BBVA Mobil üzerinden ödeyecekleri ilk ve tek faturaya indirim yapacağını duyuran Garanti BBVA, manuel ya da otomatik fatura ödeme yöntemi ile ödenen faturaların kampanyadan yararlanabileceğini bildirdi.

GARANTİ BBVA, ÖDEMELER İÇİN TARİH VERDİ

Kampanyalı faturalı ödemesi kapsamında, önce faturanın ödenmesini talep eden Garanti BBVA, hesaptan yapılan doğalgaz fatura ödemesi için ödül geri ödemelerinin müşterinin aktif Vadesiz TL Mevduat hesabına iki ay boyunca, her ayın üçüncü haftası içinde yapılacağını; kredi kartından ödenen faturalar için ise fatura ödemesini takiben kesilecek ilk ya da ikinci ekstreye iadenin yansıyacağını açıkladı. Kampanyadan Garanti BBVA ve iştirak çalışanlarını yararlandırmayacak olan Garanti BBVA, Garanti BBVA Mobil dışında farklı bir kanaldan yapılan manuel fatura ödemelerinin kampanyaya dahil olmadığını; otomatik fatura ödemelerinin ise kanal fark etmeksizin kampanya kapsamında olduğunu hatırlattı.