Cumhuriyet Halk Partisi’nden Uşak Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Ali Ercan neden aday adayı olduğunu şu sözlerle açıkladı “Aday olmamın iki sebebi var birincisi, Cumhuriyet Halk Partisi Uşak teşkilatında uzun yıllardır dağınıklık ve gruplaşma var ve bu yüzdende başarı elde olmuyor. Benim aday adaylığı döneminde söz konusu gruplarının birçoğunun desteğini alarak, onları bir arayı getirmeyi başardım. En büyük hedefim Cumhuriyet Halk Partisi il teşkilatını bir araya getirmek.  Aday adayı olmanın ikinci sebebi ise Uşak gerçekten büyük bir köy havasında ve ben Uşağın uygar bir kent havasında olması için, kendi mimarisine, tarihine özgeçmişine ve mevcut yapılara ortak noktaları toplayan bir kent yapmak için aday oldum.” dedi. 

Dr. Ali Ercan Kimdir?

Dr. Ali Ercan 06.03.1963 Kars / Sarıkamış doğumlu. Kökeni Ahıska Türkleri. Bir memur çocuğu olarak, ilkokulu üç farklı ilde, ortaokulu iki farklı ilde okuyarak. Kuleli Askeri Lisesi ve İstanbul Tip Fakültesini bitirdi. Daha sonra GATA / Ankara stajını takiben 4.5 yıl Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığı Sağlık Şube Müdürlüğü görevini yürüttü. İhtisas sınavı konusunda yaşadığı haksızlıklara tepki olarak 1990 yılında TSK'dan ayrıldım. Ardından sırayla SSK Karamürsel Göğüs Hastalıkları Hastanesi, SSK Buca Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev ve ihtisas yaptıktan sonra Uşak iline geldi. Yaklaşık 30 yıldır Radyoloji Uzmanı olarak Uşak'ta hizmet vermeye devam ediyor. 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde yapılan genel başkanlık değişimi yerel seçimlerde etkili olur mu?

“Dr. Ercan sözlerine ‘’Değişim Her Zaman İyidir’’, ‘’Değişmeyen Tek Şey Değişimin Kendidir’’ diye başladı. Değişimi Türkiye içinde Uşak içinde istiyoruz. Biliyorsunuz ki mayıs seçimlerinde ortaya çıkan kırgınlık ve kızgınlık önemli ölçüde azaldı. Yeni genel başkanımız kendisi gibi genç ve kadın ağırlıklı parti yönetimi oluşturdu. Yeni yüzler gelerek olaya sağduyuyla bakanlara olumlu bir mesaj oldu. Kısacası değişimin hem yerelde hem de genelde etkili olacağını düşüyorum” dedi. 

Uşak’ta eğer aday olursa projeleri hakkında bilgi veren Dr. Ercan “Öncelikle kendimde spor yapmış biri olarak sporda talep edilen tüm branşlarda alt yapısını güçlendireceğim. Çünkü alt yapısı olmayan hiçbir eylem kalıcı olmaz. Tatbikîde önceliğimiz belli yerlere gelmiş futbol takımımızı için konunun uzmanları, kulüp yöneticileri ve yapıcı taraftar temsilcileriyle her bir arada oturup uygun bir çıkar yolu bulacağız. Bunlarında yaparken şuna dikkat etmemiz gerekli enkaz devir alacağımız bir belediye var. Gerçekçi olmamız gerekiyor, belediyenin imkânlarında maliye tablosunda görerek daha sonra enkaz devir alacağımız belediyeyi normal düzeyine çekerek yapılan bu gereksiz harcamalarında birilerinden sormak lazım. Gereksiz dediğim harcamalarda ise biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde iki kere yağan yağmurda birçok sokak, cadde ve ana yollarda su birikintileri oluşarak esnafımız, vatandaşlarımız zor anlar yaşadı. İkinci olarak İsmetpaşa Caddesi defalarca kazılıp tekrardan yapıldı keşke ilk başta doğru dürüst yapılsaydı da tekrar tekrar yenilenmesine ihtiyaç duyulmaması gerekliydi. Diğer bir yönden bakıldığında Uşak-Ankara karayolu, Kuzey Çevre Yolu, Güney Çevre Yolu, şehir merkezlerinde lale ışıklandırmaları yapılarak gereksiz ışık kirliliğine sebep verildi. Bir diğer gereksiz harcama ise yapılan bahtı çıktıların o dönemdeki maliyetlerine bakarsak aynı dönemlerde yakın zaman dilimlerinde yapılmasına rağmen her birinin farklı farklı maliyetlerde olduğunu görüyoruz. Daha sayılması gereken onca durum var fakat bunların hepsini saymaya zaman yetmez. Kısacası bir atasözü ile açıklayabiliriz ‘Deveye Boynun Eğri Demişler, Nerem Doğru ki Demiş’.” dedi. 

Dr. Ercan sözlerine “Aday adayı olan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün parti üyesi olarak, onun yolunda ve onun hedeflerinde aday adaylığı sürecimi devam ettireceğim” ifadelerini kullandı.

Editör: Uşak Son Dakika