Türkiye seçim sathında iken; gerçekleşecek olan 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçim öncesinde vaatler ve hedefler de artmaya başladı. Hem cumhurbaşkanlığı hem de AK Parti Genel Başkanlığı görevini yürüten partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da seçim öncesi müjdeleri peş peşe verdi. Bu kez Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden (TBMM) konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda alınan yeni kararları duyurdu.

TBMM kürsüsünden müjdeleri peş peşe sıralayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, personel alımları ve faturalara ilişkin haberler verdi. Bir süredir Türkiye’nin de gündeminde olan TOGG’a dair de mesajlar veren Erdoğan, TOGG’un ilk teslim tarihini açıkladı. Erdoğan’ın açıklamalarından sonra elektrik ve doğalgaz faturalarına indirim gelip gelmediği ise merak konusu oldu. Peki elektrik ve doğalgaza indirim mi geldi? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları…

“PAZARTESİ İNŞALLAH İLK ARACIMIZI TESLİM ALACAĞIZ”

Gündeminde TOGG’un teslimi olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk TOGG’un kendisine teslim edileceğini bildirdi. TOGG’un teslim tarihini de açıklayan Erdoğan, açıklamasında; “Pazartesi günü TOGG yönetim kurulu üyeleri misafirimiz olacak. TOGG 177 binin üzerinde sipariş aldı. Ülkemiz, ilk yerli otomobiline sahip çıktı. Her başarının ardında, işte böyle bir emek, büyük bir sabır, büyük bir gayret var. Üretilecek ilk TOGG'a talip olduğumuzu söylemiştik. Pazartesi inşallah ilk aracımızı teslim alacağız” ifadelerini kullandı.

“ELEKTRİKTE TÜM ABONELERE YÜZDE 15 İNDİRİM”

Açıklamalarının devamında doğalgaz, elektrik faturası ve kamuya yapılacak olan personel alımları olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, müjdeleri peş peşe sıraladı. Elektrik faturalarına indirimin haberini de veren Erdoğan, “Arefe Günü, Karadeniz Gazı'nın Filyos'a getirilmesi töreni yapılırken, milletimize yeni müjdelerimiz olacak. İki bayramı bir arada yaşayacağız. Şimdiden 2 müjdeyi paylaşalım. Elektrikte tüm abonelere yüzde 15 indirim. 10 bin madencimiz deprem bölgesinde canla başla çalışarak milletimizin gönlünü kazandı. TTK'ya 1000 madenci alıyoruz" diye konuştu.