Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %50+1 oy oranına ulaşan herhangi bir parti olmadı. Bu nedenle seçimler ikinci tura ertelendi. 28 Mayıs tarihinde tüm Türkiye yeniden sandık başına gidecek. Hal böyle olunca Cumhurbaşkanı adaylarının teklifleri gündeme geliyor. Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu “Emekli kardeşlerim” diyerek seslenip 8.500 TL ikramiye ödeyeceğini duyurdu.

“HAZİRAN İTİBARİYLE…”

Cumhurbaşkanı olduğu anda bu yıl Kurban Bayramı'nda hesaplara 8.500 TL ikramiye yatacak. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'ndan oluşan 6.500 TL'lik farkında ilave edeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu:

“Haziran ayı itibarıyla 15.000 TL ödemenin” hesaplara yatırılacağını ifade etti.

EMEKLİ TABAN TUTARI VE İKRAMİYE YÜKSELDİ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yıl ile birlikte asgari ücret, memur ve emekli zammı sonrası birkaç ay önce emeklinin taban maaşını 7.500 TL'ye çıkardığını duyurdu. Ramazan Bayramı öncesinde yapılan bu duyuru sonrasında emekli ikramiyelerinin 1.100 TL'den 2.000 TL'ye çıkarıldığı söylendi.

MİLLET İTTİFAKINDAN 8.500 TL SİNYALİ!

Her yıl Ramazan ve Kurban Bayramında hesaplara yatırılan ikramiye tutarı yapılan yeni güncelleme ile 2.000 TL oldu. Bu durumda vatandaşın cebine yılda 4.000 TL ödeme giriyor.

Kurban bayramına çok az bir zaman kala Bayram ikramiyelerinde iyileştirmeye yönelik herhangi bir ifade kullanılmadı. Fakat Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Başa geldiği anda 8.500 TL ikramiye ödeyeceğini ifade etti.

İŞTE O MÜJDELİ HABER!

Adayların seçim dönemi boyunca sunduğu vaatler ekranlarda güncelliğini korumaya devam ederken Kemal Kılıçdaroğlu'nun vermiş olduğu seçim vaati sözü şu şekilde gerçekleşti:

“Emekli kardeşlerim. Hakkınız olanı alacaksınız. Şu andan itibaren Emekli Bayram ikramiyeleri asgari ücret kadar yani güncel tutarlı 8.500 TL oldu. Şu andan itibaren diyorum çünkü Ramazan ayında dahildir. İktidarına geldikten sonra Kurban bayramında 8.500 TL ikramiyeye ek bu Ramazan Bayramı'nda oluşan 6.500 TL'lik fark hesaba yatacaktır” dedi.

12 AYDA 17 BİN TL!

Yapılan küçük bir hesaplama doğrultusunda Haziran ayında 15.000 TL'nin hesaba geçeceğini duyurdu. Öte yandan bu uygulama her yıl devam ettiği müddetçe Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde yatırılacak 8.500 TL ödeme ile yıl içerisinde emeklinin cebine toplamda 17 bin TL girmiş olacak.