Spor tutkunları, hayatının belirli bir döneminde sporu yaşatan ya da bunu profesyonel bir kariyer olarak düşünenler bu yazı hoşunuza gidecek.

Amerika'nın en popüler dergisi Forbes 2023 yılı en çok kazanan sporcular listesi sıralandı. Paylaşılan istatistiklerde favori isim yine şaşırtmadı. İlk 3 sırada yer alan ve bu yıl içerisinde en çok kazanan o futbolcular gelirlerini bu yıl iki katına çıkarmış oldu.

Onların banka hesaplarında tam bir servet yatıyor. Zira aldıkları maaş bu yıl kat be kat arttı. Forbes dergisi paylaşımı spor camiasını ayağa kaldırdı. İlk 3 sırada popüler futbolcular arasında yerini alan isimler Ronaldo, Lionel Messi ve Kylian Mbappe oldu.

YİNE ZİRVEDE!

Dünyanın en çok kazanan futbolcusu Suudi Arabistan ekibi ile anlaşma yapan, yaptığı transfer anlaşması ile gelirini iki katına çıkaran Ronaldo'ydu. En çok kazanan futbolcu ünvanını göğüsleyen Ronaldo'nun geliri 136 milyon doları görüyor.

Listeye 2. sıradan giriş yapan Arjantinli milli takımın yıldız oyuncusu Lionel Messiydi. Messi'nin toplam serveti 130 milyon doları buluyor.

Messi ile aynı takımda yer alan Fransız futbolcu Kylian Mbappe 3. sırada yerini aldı. O 120 milyon dolarlık servete kavuştu.

NBA’İN GÖZ BEBEĞİ JAMES UNUTULMADI!

Uzayıp giden listede ilk 5 içerisinde yer alan NBA'in Yıldız ismi LeBron James 119,5 milyon dolarlık servete kondu. Meksikalı boksör Saul Alvarez 110 milyon dolar ile ilk 5'te yerini aldı.

İLK 10’DA YER ALANLAR!

İlk 10'da ise popüler İsveçli tenisçi henüz yeni emekli olan Roger Federer yer alıyordu. Yıllık kazancı ile Federer 95,1 milyon dolar ile ilk 10'a yerleşti. Aşağıdaki listeyi takip ederek FORBES’in sıraladığı ünlü isimler ve servetleri incelenebilir:

  1. Cristiano Ronaldo 136 milyon dolar
  2. Lionel Messi 130 milyon dolar
  3. Kylian Mbappe 120 milyon dolar
  4. LeBron James 119.50 milyon dolar
  5. Saul Alvarez 110 milyon dolar
  6. Dustin Johnson 107 milyon dolar
  7. Phil Mickelson 106 milyon dolar
  8. Stephen Curry 100,4 milyon dolar
  9. Roger Federer 95,1 milyon dolar
  10. Kevin Durant 89,1 milyon dolar