Türkiye’nin her noktasında Getir sıklıkla tercih ediliyor. İstediğiniz çoğu ürünü dakikalar içerisinde kapınızdan teslim alabilirsiniz. Uygulama sayesinde market veya bakkala gitme devri tamamen kapandı. Günlük ihtiyaçlarımızın birçoğunu Getir üzerinden kolaylıkla çözebilirsiniz. Getir üzerinden hatalı bir sipariş verdiğiniz zaman ne yapmanız gerekir? Bu tarz bir durumda Getir sipariş iptal etme için insanlar yapmaları gerekenleri merak ediyor.

İnternet üzerinden birçok kişi yanlış sipariş verebiliyor. Bu tür durumlarda ise ne yapmamız gerektiğini bilemiyorsunuz. Getir sipariş iptal etme rehberinden yararlanarak siparişlerinizi iptal edebilirsiniz.

Siparişimi İptal Edebilir Miyim?

Getir üzerinden verdiğiniz siparişleri iptal edebilirsiniz. Siparişinizi iptal edebilmek için bazı geçerli sebepleriniz bulunması gerekir Getir üzerinden sürekli sipariş iptal ederseniz, Getir hesabınızın kapanma ihtimali olabilir. Uygulama sıklıkla geri dönen siparişleri teyit ettiğinde, hesabınızı size sormadan kapatma yetkisini kullanabiliyor.

Getir Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Siparişin gecikmesi, bulunduğunuz konumdan çıkmak zorunda olmanız nedeniyle siparişleriniz iptal edilebiliyor. Gerekçe göstermeden birkaç kez sipariş iptali yaparsanız, Getir hesabınız kapatılıyor. Getir siparişi iptal edebilmek için müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekiyor. İletişime geçtikten sonra, siparişinizi iptal etmek istediğinizi belirtmelisiniz. Getir müşteri hizmetleri tarafından iptal talebi onaylanırsa, verdiğiniz sipariş iptal edilebilir.

+90 (850) 532 50 50 numarası üzerinden müşteri hizmetlerine erişebilirsiniz. Sizlerle irtibata geçen müşteri hizmetleri yetkilisine siparişinizi iptal etmek istediğinizi açıklamanız yeterli olacaktır.

Sipariş İptali Sonrasında Ücret Geri Ödenir Mi?

Getir siparişinizi iptal ettikten sonra paranız anında hesabınıza yatmaz. Getir, iade talebiniz onaylandıktan sonra paranızı direkt olarak hesabınıza gönderecektir. Bankalar gereği paranın hesabınıza düşmesi 1 - 8 iş günü sürebiliyor. Bu süreler içerisinde Getir tarafından iade edilen ücretiniz banka hesabınıza yatırılıyor. İade süreci 8 iş günü geçmişse ve paranız hesabınıza yatmamışsa Getir müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. İade nedeni Getir’den kaynaklı değilse, bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Editör: Uşak Son Dakika