Kişisel bakımına ve güzelliğine önem veren kadınlar için göz çevresi bakımı her zaman önemlidir. Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar yaşınızı ele vermesiyle herkesin en büyük derdi haline geliyor. Kadınların “Kaz ayakları” olarak tanımladığı bu kırışık görünümü hafifletmenin ve göze batmayacak hale getirmenin bazı yöntemleri bulunuyor. Göz çevresine düzenli bakım yaparak daha genç ve güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Aydınlık, parlak ve canlı bir cilt için güzellik uzmanlarının tavsiye ettiği bakım uygulamalarını seçmek gerekiyor. Tıpkı cilde özel bakım ürünleriyle uygulanan maskeler gibi göz çevresine de özenli bir şekilde uygulama yapmanız tavsiye ediliyor. Göz çevresindeki kırışık görünümle mücadele etmek için güzellik uzmanlarının tavsiyelerine kulak verebilirsiniz. Uzmanların göz çevresi için pratik bakım uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMINDA ÖNEMLİ DETAYLAR

Güzellik uzmanları cilt temizliğinde öncelikle yüzdeki makyajın arındırılması gerektiğini söylüyor. Göz çevresi bakımı yapmadan önce göz makyajını pamuk ve makyaj çıkarıcı yardımıyla temizlemek gerekir. Eğer göz makyajıyla uyuyorsanız bu alışkanlığı acil bırakmanız tavsiye ediliyor. Çünkü göz makyajını temizlemeden uyumak bu bölgenin daha hızlı kırışmasına neden oluyor.

Yüzdeki gözenekleri detaylı bir şekilde temizledikten sonra mutlaka bir nemlendirici krem ile doğal nem dengesini korumak gerekir. Göz çevresine müdahale etmeden önce cilt tipine ve cildin ihtiyaç durumuna göre en uygun nemlendirici tercih edilmeli. Cildinize uygun nemlendirici seçerken su bazlı ürünleri kullanmanız tavsiye edilir. Özellikle cilt sıkılaştırıcı ve yaşlanma karşıtı etkisi olan nemlendiriciler işinizi fazlasıyla görecektir.

GÖZ ÇEVRESİ KIRIŞIKLIKLARINA BAKIM UYGULAMASI

Göz çevresinde zamanla belirginleşen kırışıklık ve ince çizgilere düzenli bakım uygulayarak müdahale edebilirsiniz. Kaz ayakları olarak adlandırılan bu çizgiler, pratik bakım uygulamaları yaptığınızda zamanla daha az göze çarpar hale gelecektir. Ayrıca göz altı morluklarıyla mücadelede etmede kullanacağınız bakım kremlerini göz çevresinde de sürekli kullanmanız tavsiye edilir.

Güzellik uzmanları göz kremi konusunda aşırıya kaçmaya gerek olmadığını söylüyor. Parmağınıza az miktarda göz kremi alıp göz çevresinin alt ve üst kısmına hafif dokunuşlarla sürmeniz yeterli olacaktır. İç köşeden başlayıp alt göz çevresi boyunca ve kaşın ucuna kadar masaj yaparak sürmek oldukça faydalıdır.

HASSAS GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

Göz çevresinin çok ince ve hassas yapıda olduğu bilinir. Bu yüzden bu bölgedeki kırışıklıkları ortadan kaldırmak için bakım yaparken nazik davranmanız çok önemlidir. Göz çevresindeki dokular nemini çok hızlı kaybettiği için bu bölgeyi özel nemlendirici kremler ile devamlı beslemeniz gerekebilir. Göz kremini sürerken, hassas cildi tahriş etmeden ve ince kırışıklıklara yol açmadan nazik biçimde uygulamanız tavsiye edilir.

Editör: Uşak Son Dakika