İYİ Parti Uşak İl Başkanlığı binasında bir basın toplantısı düzenleyen Gür, toplantıda niçin İYİ parti uşak Milletvekili Aday adayı olduğunu ve seçilirse Uşak’ın hangi sorunlarına çare bulacağını açıkladı.

Açıklamasına kendisini tanıtarak başlayan Gür, “Ben 1967 Uşak doğumluyum. İlk Orta, liseyi Uşak’ta tamamladım. Yükseköğrenimi de 9 Eylül Üniversitesi Denizli inşaat Fakültesini bitirerek yaptım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

İnşaat Mühendisliği hizmetine 1995 yılında başladım. Halen devam ediyorum. Uşak’ta görev yaptığım STK’larda yöneticilik yaptım. Uşak belediye Başkan yardımcılığı, Uşak İnşaat Mühendisleri Oda Başkanlığı, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcılığı, Uşakspor Kulüp Başkanlığı, Uşak İli Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu gibi birçok STK’da deneyim sahibi oldum.

Sizlerin de şahit olduğu gibi, 2019 yerle seçimlerinde İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı olarak yaklaşık 5 ay süren onurlu bir mücadele verdim. Uşak Halkının teveccühü, parti yönetici ve üyelerimizin birlik ve beraberliği ile Uşak’ta belediye başkanlığı ve İl Genel Meclisi Üyeliği seçimlerinde en yüksek oy alan parti teşkilatı olarak İYİ Parti tarihine geçtik” dedi.

“Önümüzdeki günlerde Uşak’ın en büyük sıkıntısı su olacak”

Salonu dolduran partililere seslenen Gür, “Sizlere niçin milletvekili aday adayı olmak istediğimi açıklayacağım. Dünyada yaşanan kuraklık ve sıkıntısı yüzünden ülkemiz ve ilimizde büyük bir sıkıntı yaşayacak gibi görünüyor. Önümüzdeki dönem Uşak şehir merkezinin en büyük sıkıntısı su sıkıntısı olacak gibi görünüyor. Geçen yıl su kesintisi yaşadık.

Bu yıl da az yağmur ve sıcak iklimden dolayı yeraltı suları oldukça derinlere indi. Uşak’ın yıllık su ihtiyacı 19 milyon metreküptür. Yaklaşık 1/3’ü Çokaran Mağarasından, 1/3’ü Küçükler Barajından kalan 1/3’ü de yeraltı kuyularından temin edilmektedir.

Şu anda DSİ’nin Uşak’ta ihale aşamasında olan 3 baraj ihalesi vardır. Sağ olsunlar AK Partili milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız bugüne kadar Dikendere, Zep ve Gökkaya barajlarının yapımını ihale aşamasına bile getiremediler. Şayet seçilecek olursam bu konun takipçisi olacağım.

Bir diğer projem de organik tarım ve hayvancılık OSB’sidir.  Uşak’ın bunlara çok müsait bir iklimi var. Bunu dillendirdiğimde Türkiye’de adı bile söylenmiyordu.

Uşak’ın termal su kaynakları var. Tarım OSB kurarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin ihtiyaç fazlasını ihraç ederek ekonomik girdi kazandıracağım” ifadesini kullandı.

“Uşak’ın bitmeyen yol sorunlarını bir yıl içerisinde çözeceğim”

Uşak’ta 10 yılı aşkın bir zamandır bitmeyen bir diğer projenin, “Güney Çevre Yolu” olduğunu belirten Gür, “Eşme, Ulubey ve Sivaslı ilçe yolları da bir türlü bitirilemiyor. Bugün Doğu’da dahi bizim şehirlerarası yol kalitesinde ilçe yolları var.

Sadece iktidara ibreti alem olsun diye iktidar olur da vekil seçilirsem o güney çevre yolunu bir yıl içerisinde tamamlatacağım” dedi.

“Sağlıkta Uşaklının çilesi bitmiyor”

Gür, niçin milletvekili aday adayı olduğu ve Uşak’ın sorunları ve çözümleri konusundaki açıklamalarına şu ifadelerle devam etti:

“Biz İYİ Partiler olarak ülkemize yapılan hizmetlerden hiç rahatsızlık duymuyoruz. İktidar Uşak’a çok güzel bir hastane yaptı. Bir hastamız 15 günden önce randevu alamıyor.  Tıbbi görüntüleme için 3 ila 6 ay arasında sıra alabiliyor.

Sayın vekillerin ve benim görevim, eşin dostun ve partilerin aynı gün tedavi ve filminin çekilmesini sağlamak değil, tüm vatandaşların bu hizmeti anında almasını sağlamak olduğunu düşünüyorum.

“Uşakspor’u hiç kimsenin bilmediği bir gruba teslim ettiler”

Uşakspor taraftarlarına eski başkan sıfatı ile bazı vaatlerde bulunmak istiyorum. Her seçim önü olduğu gibi Uşakspor’a yeni stat ihalesi sözü verilecektir. Biz bunları çok duyduk.

2. ligde mücadele eden Uşaksporumuzu hiç kimsenin bilmediği bir gruba teslim ederek Uşak’ı sahipsiz bırakmışlardır. Seçildiğim takdirde iş dünyası ve spor camiasını kaynaştırıp Uşakspor’u yine Uşak halkına teslim edeceğim. Uşakspor sahipsiz değildir.

“Toplumu kandırmanıza tahammülümüz kalmadı”

AK Partili bazı Milletvekili aday adayları seçildikleri takdirde Uşak’a yeni kamu kaynakları getireceklerini vaat ediyor. İktiranınızdan geçen 21 yıllık süreçte bu şehir size her dönem 2 milletvekili verdi. İktidar elinizdeyken yapamadığınız konularda bu toplumu kandırmanıza artık tahammülümüz kalmadı.

Hatta AK Partili bir aday adayı Uşak’ta 5 yıldızlı otel olmadığını, bunu getireceğini vaat etmiş. Şehirden ve halktan o kadar kopuklar ki; Uşak’ta 4 yıldızlı bir otel açıldığından ve Uşaklı yatırımcıların 5 yıldızlı bir otel yapıldığından haberleri bile yok. Sizler, bu şehrin dinamik insanların önünü açın yeter.

“Uşak Havaalanı yüzde 87 doluluk oranı ile kar ediyordu”

Kütahya Altıntaş Havaalanı yapıldı, Uşak havaalanı kapatıldı. Hâlbuki Uşak Havaalanı yüzde 87 dolulukla uçuyordu. Ticari hiçbir zararı yoktu. Uşaklılar kendi havaalanları dururken 100 kilometre uzaklıktaki havaalanına gitmeye zorlayanlardan hesap soracaktır. Bizim iktidarımızda Uşak Havaalanı Uşaklıların hizmetine girecektir.

Bu partinin kuruluşundan bu yana il başkanlığı teşkilat görevlerinde bulunmuş, yöneticilik yapmış ve gecesini gündüzüne katan tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum

Başkanlık sistemi getirdiklerinde bize; “Koalisyonlar olmayacak. Hızlı kararlar alınacak” dendi.

Bu sistem öyle bir koalisyon kurdu ki meclise girmeyi hayal edemeyen partiler bile pazarlık masasına oturdu. 6’lı masa söz verdiği gibi parlamenter sisteme geçecek ve millet ittifakını iktidar yapacaktır.”

Editör: Uşak Son Dakika