Yaşar , 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümesajında şu ifadeleri kullandı.

15 Temmuz 2016 günü Türk demokrasisini hedef alan hain bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalınmıştır. Tarih boyunca tekerrür eden bu döngüyü Türk milleti sokaklarda,meydanlarda ve milletin iradesini temsil eden TBMM binasında birlik ve beraberlik içinde,namlulara,tanklara ve hainlere karşı kahramanca direnerek kırmıştır.

15 Temmuz; vatan,millet sevgisi ile yoğrulmuş ruhu,binlerce yıllık devlet geleneğini,hiçe sayıp darbe girişiminde bulunmak isteyen hainlere karşı verilen mücadele ve zaferin,milletin kenetlenişinin,demokrasiye olan inancının simgesidir. 

Milletin iradesi ile güçlenen demokrasimiz bütün dünyaya örnek teşkil etmiştir. Milletçe her türlü zorluğun üstesinden gelineceği ve demokrasiye sahip çıkılacağı gösterilmiştir. Milli birlik ve dayanışma ruhu pekiştirilmiştir.

Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milletimizin büyük feraseti,cesareti ve vatanseverliği sayesinde başarısızlık ile sonuçlanan bu darbe girişimini,şehitlerimizin emaneti olan bu günü,unutmadık,unutmayacağız.

Bu vesile ile 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor,sağ duyu,hoşgörü,birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum.

Editör: Uşak Son Dakika