Kamu kurum ve kuruluşlarının ildeki projeleri hakkında bilgi almak, kurumlar arası koordinasyonu sağlamak ve iş birliğini güçlendirmek amacıyla yapılan gerçekleştirilen 2024 yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Öz Merkez İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda Vali Dr. Turan Ergün başkanlığında yapıldı.

Programlarında uygulanmak üzere Uşak’ta yatırımcı kuruluşların 220, il ve ilçe belediyelerinin 26 olmak üzere toplam 246 projesinin yer aldığını ifade eden Vali Ergün, yatırımcı kuruluşların toplam proje tutarının 12 milyar 927 milyon 710 bin TL, belediyelerin toplam proje tutarının ise 281 milyon 384 bin TL olduğunu kaydetti.

2024 yılı 2. dönem sonu itibariyle il genelindeki yatırımlara toplamda 630 milyon 657 bin TL tutarında harcama gerçekleştirildiğini belirten Vali Ergün, “Yatırımcı kuruluşlarca yürütülen 246 projeden 56’sı tamamlanmış ve 108’si devam etmektedir. 29 proje ihale aşamasındadır.” ifadelerini kullandı.

Vali Ergün konuşmasını “Gerçekleştirilen tüm yatırımlar, milletimize layık olduğu en iyi hizmeti sunmak üzere yapılıyor. İlimize tahsis edilen ödenekleri hizmet ve yatırıma dönüştürmek üzere, başında bulunduğumuz kurum ve kuruluşların en iyi şekilde görevlerini yerine getirdiklerine olan inancımla, iş birliği ve koordinasyonu gerektiren hususları ele aldığımız toplantımızın İlimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadeleriyle sonlandırdı.

Toplantı, Vali Dr. Turan Ergün’ün konuşmasının ardından yatırımcı kuruluşların sunumlar ile devam etti.

Editör: Uşak Son Dakika