Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda protez tırnak modası epey ses getirdi. Bir süredir popüler olan uzun tırnaklar kadınlar arasında da büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bu yüzden özellikle tırnaklarını uzatmakta problem yaşayan kişiler protez tırnakları seçiyor. Protez tırnakların uzunluğu tercihe göre seçilebildiği ve farklı renklerle süslenebildiği için yoğun talep gördüğü biliniyor. Günümüzde kişisel görünümüne dikkat eden pek çok kadın tırnaklarını uzatmak yerine protez tırnak kullanmayı seçiyor.

Protez Tırnak Avantajları Neler?

Tırnakların üzerine farklı maddelerin yapıştırılması ile yapılan tırnak uygulamasına protez tırnak adı veriliyor. Tırnakların boyunu istenen şekilde ayarlamayı ve daha bakımlı ellere sahip olmayı sağlayan bu yöntem oldukça popüler hale geldi. Uzun süreli kullanım imkanı bulunan protez tırnaklar kadınların yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor. Tırnak uzatmak epey zahmetli bir iş olduğu için kadınlar kısa sürede istediği uzunlukta protez tırnaklara ulaşabiliyor. Uzun tırnaklara sahip olmak isteyen kişilerin en sık tercih ettiği bu yöntem ayrıca tırnak yeme alışkanlığı olanlara da çözüm oluyor.

Her geçen gün daha fazla kadının tercih ettiği protez tırnaklar istenen uzunlukta seçilebildiği için oldukça avantajlı görülüyor. Genellikle kuaför ve güzellik merkezi kadınların isteğine yönelik farklı uzunluklarda protez tırnaklar hazırlıyor. Ancak bu tür yerlere fazla ödeme yapmak istemeyen kadınlar evde kendi ihtiyaçlarına göre protez tırnak yapabiliyor. Evde kolay bir şekilde protez tırnak yapmak isteyenler için uygulanabilecek bazı formüller bulunuyor.

Protez Tırnak Nasıl Yapıştırılır?

Evde protez tırnak yapımına geçmeden önce kadınlar kendi zevklerine ve ihtiyaçlarına göre seçim yapabilir. Protez tırnak uygulaması, tırnak uzatma zahmetine katlanmadan estetik açıdan büyük kolaylıklar sağlıyor. Protez tırnak işleminde tırnağın üzerine özel koruyucu solüsyon sürülür. Bu işlem sayesinde tırnak hem sağlıklı kalır hem de üzerine yapıştırıcı uygulanabilir. Gerçek tırnağın uç kısmına protez tırnaklar istenen açıda ve uzunlukta yerleştirilir. Her parmakta tırnağın alacağı şekil törpülenerek estetik hale getirilir. Son olarak tırnağın ucu dışında kalan bölge akrilik jel ile kaplanır ve tırnak parlatma işlemiyle tamamlanır.

Evde Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Evde protez tırnak yapabilmek için pembe akrilik toz, akrilik likid, protez tırnak cilası, fırça, tips tırnak seti, UV cihazı ve top coat malzemeleri kullanılır. Buffer törpü ile tırnak üstü törpülendikten sonra iyice temizlenmelidir. Protez tırnakların her biri tırnağa uyum sağlayacak şekilde istenen boyutta kesilir. Boşlukları jel fırça ile doldurduktan sonra tırnaklar UV cihazına konup 30 saniye bekletilir. Kuruduktan sonra inceltme işlemiyle kalınlık seviyesi eşitlenir. Son olarak top coat uygulanır ve cihaz yardımıyla tırnakların yapışkanlığı güçlendirilir.

Editör: Uşak Son Dakika