İYİ Parti il binasında düzenlenen basın açıklamasına parti teşkilatı ve üyeler büyük bir ilgi gösterdi. İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Sözver Obalı belediye meclisi üyeliği süresince yaptığı hizmetlerden dolayı Pirinçci’ye teşekkür etti ve sözü ona bıraktı.

“Yeter! Söz Milletin”

İYİ Parti Uşak Milletvekili Aday adayı Tolga Pirinci aday adaylığı açıklamasını şu ifadelerle yaptı:

“Ben Tolga Pirinçci 1974 Uşak doğumluyum. İlk, orta, lise ve üniversite öğrenimimi Uşak’ta tamamladım. Uşak halkına 30 yılı aşkın bir süredir esnaf olarak hizmet veriyorum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

25 Ekim 2017 tarihinde duyduğum bir ses bana ışık ve yol gösterici oldu. “Yeter! Söz Milletin” diyerek sahalara inen genel başkanımızın izinden yürümek için bu davadaki bayrak yarışına bende katıldım.

Genel Başkanımın izinden yürümek, Uşak halkımın ve Yüce Türk Milletinin temsilcisi olmak için bu kutlu davada yer alma kararı aldım. 2019 yerel seçimlerinde halkımızın teveccühü ile partimizin temsilcisi olarak belediye meclis üyesi olarak seçildim. O günden bu yana da bu görevimi büyük bir onur ve gururla sürdürdüm.

Bu süreçte gördüm ki; Uşak’ın, Uşaklının sosyal şehirleşme, potansiyelini ortaya çıkaramama ve kendini anlatamama problemi olduğunu gördüm. İletişim becerime güveniyorum. Gerekli iletişimleri kurduktan sonra Uşak’ın çözülemeyecek problemi olmadığına inanıyorum.

Bir baba olarak görüyorum ki; gençlerimizin geleceklerine dair endişeleri var. Bugün gençlerimizin pek çoğunun başka ülkelerde yaşamak istemesi beni çok endişelendiriyor. Yarın evlatlarımın da aynı düşünceleri taşımasından endişe ediyorum. Bu nedenle gençlerimizin devletimize yeniden güvenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunu sağlayabilmek için bana da büyük bir görev düştüğüne inanıyorum.

Bu fikirle bugün Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in yanında saf tutup canımdan çok sevdiğim Uşak için İYİ Parti Milletvekilliği Aday adaylığımı ilan ediyorum.

Bugün burada benim heyecanımı paylaşan herkese sonsuz teşekkürümü sunarım. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Siyasete 20’li yaşlarda Gençlik Kolları Başkanı olarak başladı

İnşaat malzemeleri satan bir işyeri sahibi olan Tolga Pirinçci siyasi yaşamına 20’li yaşlarda eski Cumhurbaşkanlarından Turgut Özal’ın Cumhurbaşkanlığını yaptığı ANA Vatan (ANAP) Partisinde başladı.

ANAP’ta Önce Gençlik Kolları İl başkanlığı, daha sonra ANAP Uşak İl Başkanlığına kadar yükselen Pirinçci, toplumun her kesimi ile kurduğu doğru ve başarılı iletişimle Uşak’ta sevilen bir isim oldu.

Siyasete gençlik kollarında başladığı için olsa gerek, Pirinçci’nin ürettiği politikaların büyük çoğunluğunun gençler ve gelecek üzerine olması da dikkat çekiyor.

2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Tolga Pirinçci’nin olumsuz olaylara bile yumuşak bir yaklaşım göstererek yapıcı tavır sergilemesi, diğer partilerden olan insanları dışlamaması, gerek aday adaylığı döneminde, gerekse aday seçildiği takdirde en büyük şansı olarak görülüyor ve farklı görüşteki insanlardan oy alabileceği beklentisi doğuruyor.

Editör: Uşak Son Dakika