Şehirde faaliyet gösteren altyapı takımlarına destek veren ve aynı zamanda kaliteli vakit geçirilebilecek sosyal alanlar oluşturmak için özenle çalışan Uşak Belediyesi; Karaağaç Mahallesi’ne de yeni bir yatırım kazandırdı. Karaağaç Kapalı Pazar Yeri ve Düğün Salonu’nun ardından bölgede özellikle gençlerin ve kadınların uğrak noktası haline gelen Gençlik Parkı’nı hizmete açan Uşak Belediyesi; halkın spor ve sosyal ortam gibi ihtiyaçlarını karşılamış oldu. TOKİ Konutları ve Mehmet Hacım KYK Yurdu dolayısıyla insan yoğunluğunun fazla olduğu bölge, yapılan tesis ile beraber rahat bir nefes aldı. Gençlik Parkı ile bölge halkı tek bir noktada birden fazla dalda spor yapma fırsatı yakalarken aynı zamanda sosyalleşebilecekleri yeni bir alana kavuştu.

Tek Bir Park İçinde Birden Fazla Spor Alanı

4 bin 300 metrekarelik alan içerisinde yerini alan Gençlik Parkı vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Bünyesinde bulunan kafeterya ile güzel buluşmalara ve hoş sohbetlere ev sahipliği yapan tesis, bölgede yaşayan vatandaşların sosyalleşmek için tercih ettiği ilk seçeneklerden oluyor. Vatandaşlar 350 metrelik yürüyüş yolu ile güzel atmosferin tadını çıkarırken, aynı zamanda spor yapmaya gelen gençler de parkın içerisinde bulunan voleybol sahası, basketbol sahası ve halı sahada keyifli vakit geçiriyor.

Başkan Çakın “Bölgedeki İhtiyacı Gördük”

Göreve geldiklerinden bu yana gençlerin spor yapmasını desteklediklerini ifade eden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın; onlara spor yapmalarına imkan tanıyan geniş alanlar oluşturmak için gayret ettiklerini söyledi. Özellikle futbol, voleybol, basketbol, yüzme ve tenis gibi farklı alanlarda hizmete soktukları büyük yatırımlardan bahseden Başkan Çakın, kentin mümkün olan her noktasına spor tesisleri ve spor sahaları inşa ettiklerini, bu sayede her mahalleden gençlerin ve sporseverlerin spora ulaşabilmesini sağladıklarını kaydetti. Çakın; “Sağlıklı yaşamı desteklemek adına birçok faaliyeti devreye soktuk. Özellikle geniş spor alanları ve farklı branşlarda spor yapmaya imkan sağlayacak donanımları kentin her noktasında vatandaşlarımızla buluşturmaya çalıştık. Gençlik Parkımızın bulunduğu bölgede çok ciddi bir genç popülâsyonu ve TOKİ konutlarından dolayı kalabalık bir nüfus var. Dolayısıyla bu bölgede nefes alınacak sağlıklı ve yeşil bir ortama ihtiyaç vardı. Biz de bu ihtiyacı gördük ve ivedilikle harekete geçerek bölge halkına bu muhteşem tesisi kazandırdık.” dedi.