Son yıllarda artan fiyatları nedeniyle yapılamaz hale gelen kaskolar, yaşanan deprem ve sel felaketleri nedeniyle yeniden önemli görülmeye başlandı. Ancak hala yüksek olan fiyatları nedeniyle ulaşılması zor olan kaskolar için Yapı ve Kredi Bankası’ndan önemli bir indirim hamlesi geldi. Kasko yaptıracaklara çağrılarda bulunan Yapı ve Kredi Bankası, kampanyanın detaylarını bildirdi.

Kasko poliçelerini avantajlı bir şekilde oluşturmayı mümkün hale getirdiği kampanyasına ilişkin bilgi veren Yapı ve Kredi Bankası, meslek gruplarına, sürücülere ya da hasarsız araçlara özel olmak üzere pek çok indirimi devreye aldı. Yüzde 50’ye varan indirimlerden yararlanmak için Yapı ve Kredi Bankası’nın mobil, internet bankacılığı ve çağrı merkezlerine başvuru yapmak gerektiğini bildiren banka, indirimin detaylarını da açıkladı. İşte detaylar…

MESLEKLERE GÖRE İNDİRİMLER YAPILIYOR

Mesleklere göre indirimler gerçekleştiren Yapı ve Kredi Bankası, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensupları ve eşleri, öğretmenler, üniversite öğretim üyeleri, emniyet mensubu olan polisler, mülki idare mensupları olan vali, kaymakam ve yardımcıları ile yargı mensupları olan hakim, savcı ve yardımcılarına yüzde 25’e varan indirimler sağlayacağını duyurdu. Aynı zamanda Koç ailesi üyelerine özel olarak yüzde 25 indirim sağlayan Yapı ve Kredi Bankası, aracı kullanan sürücü sayısına göre ise yüzde 20’ye varan indirimlerden yararlanma fırsatı sağlayacağını duyurdu. Ayrıca mobil, internet şubesi ve çağrı merkezi üzerinden yapılan işlemlere de ek yüzde 10 puan vereceğini duyuran Yapı ve Kredi Bankası, kampanyanın son tarihini ve detaylarını da bildirdi.

KAMPANYA MART BOYUNCA DEVAM EDİYOR

Kampanyayı 31 Mart 2023 tarihine kadar sürdürecek olan Yapı ve Kredi Bankası; Allianz Sigorta, Kasko sigortası ile kaza, yangın, hırsızlık, üçüncü şahıs sorumluluğu gibi risklere karşı koruma altına almak isteyen sürücülere çağrıda bulundu. İndirimli bir şekilde kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin Yapı ve Kredi Bankası kartları ile işlem yapması halinde kasko sigortası poliçelerinde brüt primin yüzde 10’u kadar hediye puandan faydalanacağını da bildiren Yapı ve Kredi Bankası, her müşterisinin kampanyadan ayda bir defa yararlanabileceğini ve ödemelerin peşin ya da taksitli olarak yapılabileceğini bildirdi.