Türkiye’de son dönemde konut ve kira fiyatlarındaki artış pek çok kişiyi ekonomik açıdan olumsuz etkiledi. Artık yüksek kira bedelleri ödemek yerine konut kredisi çekerek kendi evinde oturmak isteyen kişi sayısı her geçen gün artıyor. Mayıs ayında kira ödeme derdine son verip kendi evinde oturmak isteyenler için önemli kampanyalar gündeme geldi.

Türkiye’de milyonlarca bireysel ve ticari müşterisi bulunan Halkbank merakla beklenen konut kredisi kampanyasının detaylarını duyurdu. KOBİ ve esnaflara her zaman destek olan kamu bankası bu sefer bireysel müşterileri için düşük faizli konut kredisi kampanyası başlattı. Halkbank’ın resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyasıyla kaçırılmayacak fırsatlar sunuluyor.

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI FAİZ ORANI NE KADAR?

Kamu bankaları arasında önemli bir yere sahip olan Halkbank düşük faizli konut kredisi kampanyasını duyurdu. Kira ödemek istemeyenlerin yakından ilgilendiren Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyasıyla 700 bin TL destek sunulacak. Bu kampanya duyurusuna göre mayıs ayına özel yüzde 1.2’den başlayan faiz oranları uygulanacak. Konut kredisinin faiz oranı, kredi miktarına, müşterinin kredi notuna ve ödeme performansına göre değişiklik gösterebiliyor.

HALKBANK 700 BİN TL KONUT KREDİSİ AYLIK TAKSİTİ

Bütçesine en uygun koşullarda konut kredisi kullanmak isteyenler bankaların kredi kampanyalarına ilgi gösteriyor. Halkbank’ın sunduğu Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyasıyla ilgili hesaplama tablosu paylaşıldı.

Kamu bankasının resmi web sitesindeki bilgilere göre başvuru yapanlar 700 bin TL limitli yüzde 1.2 faizli ve 120 ay vadeli konut kredisi kullanabilecek. Bu koşullar altında Halkbank’tan konut kredisi çeken müşterinin ödeyeceği aylık ödeme 11 bin 37 TL oluyor. 10 yıllık vade sonunda bankaya ödenecek toplam geri ödeme tutarı ise 1 milyon 324 bin 515 TL’yi buluyor.