Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok seveni bulunan Coca Cola, en popüler içecek markaları arasında gösteriliyor. Gıda fiyatlarının zamlanmaya devam ettiği bu günlerde kola da zamlardan nasibini aldı. En son 2022 yılının Aralık ayında fiyatlara zam yapan Coca Cola’nın bu duyurusu epey tepki toplamıştı.

İçecek devi Coca Cola, geçtiğimiz aylarda yaptığı zamla birlikte 1 litrelik kolanın fiyatını 18 TL’ye, 2.5 litrelik kolanın fiyatını ise 30 TL’ye çekmişti. Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kola fiyatlarına dev zam geleceğini duyurmuştu: “Cola Zam Geçişi Tavsiye Raf Fiyatları; 2,5 LT – 30 TL. 2 LT – 25 TL. 1,5 LT – 23 TL. 1 LT – 18 TL” Coca Cola’nın tepki toplayan zamlarına bir yenisi daha eklendi.

COCA COLA FİYATLARA MAYISTA ZAM YAPACAK

Türkiye’de çok seveni bulunan Coca Cola İçecek Anonim Şirketi tarafından yapılan duyuru kola severleri üzdü. Bu açıklamaya göre mayıs ayında raflardaki ürün fiyatlarına zam yapılacağı açıklandı. Şirketten gelen yeni zam haberiyle birlikte 2.5 litrelik Coca Cola 40 TL’den satılmaya başlanacak. Kola fiyatlarına gelen bu zam haberi sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu.

KOLAYA YAPILAN ZAM SOSYAL MEDYAYI KARIŞTIRDI

Kola fiyatlarına yapılan zammı aşırı bulan sosyal medya kullanıcıları tepki göstermeye başladı. Twitter platformunda “İçmeyin” başlığıyla gündem olan kola zammı tartışma yarattı. Bazı kullanıcılar, 2.5 litre Coca Cola’nın 40 TL’den satılmasını sert dille eleştirdi. Sosyal medya kullanıcılarının bir kısmı ise sağlıksız bir içecek olarak gördükleri kolanın fiyatı arttığı için tüketiminin azalacağını düşünerek zam haberini doğru bulduklarını dile getirdi.