Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 2024/3 tercih kılavuzu kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı 5 farklı ünvanda personel alımı yapacağını duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı alacağı büro personelleri dışında, Mühendis (İnşaat, Makine, Elektrik ve Elektronik) 32 kişi, Hemşire 150 kişi, Diyetisyen 20 kişi ve Avukat branşında ise 3 kişi alacağını duyurdu.
 

Kamu Personeli Başvuru Şartları Nelerdir?

Kamu Personeli Şartlar; 657 sayılı Devlet Memurları şartlarını taşımak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Askerlikle ilişiği olmamak ve KPSS taban puan şartı olmadan sadece 2022 yılına ait KPSS puanı olması yeterlidir.

Büro Personelleri İçin Başvuru Şartları Nelerdir ?

3001
Herhangi bir önlisans programından mezun olmak gerekiyor.

3003 Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak gerekiyor.

3173 Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme- Muhasebe önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

3183 İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

3254 Bilgi Yönetimi, Bilgi Yönetimi (İnternet), Bilişim- Yönetim önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Uşak’ta Alınacak Personel Sayısı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan açıklamada farklı kontenjanda ve farklı sayılarda olduğu duyuruldu. Bu açıklamaya göre Uşak’ta ise 5 kişi alınacağını belirlendi. Genel şartlara sahip olanların 25 Ocak 2024 tarihine kadar ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden başvuru yapabilecek.