Önce Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl binasında il başkanı, Milletvekili  ve   ilçe  başkanları ve aday adaylarının katılımıyla basın açıklaması yapan Özkan Yalım sonrasında Uşak halkıyla buluştu.

Çağrı Düğün Salonunda yapılan aday adaylığı açıklaması ve proje tanıtım toplantısında, partililerin  yoğun katılımıyla gerçekleşti. Salonun yoğun katılım nedeniyle yetersiz kaldığı açıklamada Özkan Yalım yapmış olduğu konuşmayla salonun coşkusunu artırdı.

Son 5 Yıl Uşak’ın Kayıp Yıllarıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Belediye Başkan Aday Adayı Özkan Yalım yaptığı konuşmada Uşak Belediyesinin yönetilemediğine değinerek, özellikle 2019-2023 yıllarının Uşak için kayıp yıllar olduğunu ifade etti. Özkan yalım yaptığı konuşmada belediye yönetimini beceriksizle suçlayarak ‘’Değerli yol arkadaşlarım ilkler şehri aşıklar diyarı olan şehrimiz maalesef iyi yönetilmiyor. Yaklaşık 15 yıldır iktidar partisinin yönetiminde olan şehrimiz işinin ehli olmayan yöneticilerimiz tarafından yönetilmeye çalışıyor. Ancak her ne kadar yönetme çabası içerisinde olsa da yöneticiler ağlamaktan öteye gidemiyorlar.Yöneticiler borç bataklığında olduklarını, yeni yatırımlar alamadıklarını, borçtan dolayı hareket edemediklerini ifade ederek sürekli şikayet ediyorlar’’dedi.

Yalım Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın 2019 yılında Belediye Başkanlığı seçimi öncesi vermiş olduğu vaatleri hatırlatarak ‘’gelinen noktada neredeyse Uşak Belediye Başkanı MEHMET Çakın ve yönetimi Uşak’a çivi çakmamışlardır vaatlerinin neredeyse %90 ı gerçekleşmemiştir. Yani Uşak halkı kandırılmış Uşak Halkı 5 yıl boyunca oyalanmıştır’’ dedi. Yalım hazırlamış olduğu ‘’ne yapmadılar’’ videosunu katılımcılarla paylaşarak verilen vaatler ve gerçekleşen eylemler ortada ve tabloya baktığımız zaman Uşak Belediyesi 5 yıl boyunca yatmıştır ifadelerini kullandı.

İşinin Ehli Liyakatli Kadrolarla Uşak Şahlanacak

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Belediye Başkan Aday Adayı Özkan Yalım gerçekleştireceği projeleri de video sinevizyon gösterisiyle katılımcılara izleterek, belediyeyi aldıkları takdirde işinin ehli, liyakatli yönetim kadrolarıyla Uşak’ı ve Uşak Halkını hakkettikleri şekilde yöneterek şehri nitelikli projelerle buluşturacaklarını ifade etti.

Yaklaşık 3 dönemdir yapmış olduğu vekillik döneminde Uşak’ın ve Uşaklının sorununu meclis kürsüsünden en güçlü şekilde ifade ettiğini belirten Özkan Yalım benim vekilli yaptığım dönemde Uşaklı sahipsiz değildi. Uşak’ı Türkiye Büyük Millet Meclisinde en güçlü şekilde temsil ettim diyerek milletvekilliği dönemi boyunca yapmış olduğu çalışmaları katılımcılarla paylaştı.

Uşak Belediyenin Cumhuriyet Halk Partili yöneticiler tarafından idare edilmesi gerektiğinin altını çize yalım neden aday adayı olduğunu şu sözlerle ifade etti.

‘’Kalkınan, şahlanan bir uşak inşa etmek için adayım

Belli bir kesime değil tüm Uşağa hizmet etmek için adayım

Yoldan geçenlerin tabelasını görüp geçtiği değil durup keyif alıp gezdiği bir Uşak için adayım.

Ranta geçit vermeyen liyakatli  kadrolarla şehri yöneten bir yönetim anlayışı sunmak için adayım

Halkımızın hak etmiş olduğu konforlu bir şehir inşaa etmek için adayım

Sel sularının basarak esnafın mağdur olmadığı bir altyapı oluşturmak için adayım

Şehrin takımını satmak için değil sahip çıkmak için adayım’’

Özkan Yalım belediye başkanlığı yarışında en büyük destekçisinin örgüt olduğunu ifade ederek ‘’bu yolda en büyük destekçimiz örgütümüzdür. Gençlik kollarıyla, kadın kollarıyla, merkez ilçe ve il örgütümüzle birleşerek bütünleşerek başaramayacağımız hiçbir iş yoktur. dedi’’

Diğer aday adayı olan arkadaşlara başarılar dileyerek sözlerine son veren Özkan Yalım salonu dolduran yaklaşık 3000 kişinin yoğun alkışlarıyla programını sona erdirdi.