İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür, 2019 yılında iftara atılarak seçimi kaybettiğini belirtiyor fakat 2023 yılında damı iftiraya uğradı?

İYİ Parti Uşak Belediye Başkanı Muhammet Gür seçim çalışmaları kapsamında yapmış olduğu bir açıklamada; 2019 seçimlerinde AK Parti’den kendi partisine geçen Meclis Üyesi Adayının 2015 yılında HDP ile alakalı sosyal medyasında paylaşmış olduğu gönderiden dolayı kendi şahsına iftira atılarak ulusal kanaldan ve vatandaşlara aynı metni mesaj atıldığını söyledi. Gür, sözlerine bu iftiradan dolayı seçimi kaybettiğini belirtti. Uşaklı vatandaşların ise bu açıklamasın üzerine 2023 yılındaki Genel Seçimde de iftira atılda da kaybetti sorusu akıllara geldi. Gür bir önceki seçimde olduğu gibi bu seçimde de ‘Yenilen Pehlivan Güreşe Doymaz’ misali iftira atıldı oyunları oynayarak, seçimi iftira üzerine kaybettiklerini belirtmeye devam ederken, vatandaşların ise 6+1 masa akıllara geliyor. 2023 Genel Seçimlerde mensubu olduğu partinin 6’lı masa ve birde gizli ortakları HDP olduğu göz önünde bulundurursak acaba geçtiğimiz seçimlerde Gür, seçim çalışmalarında Uşak’ta HDP’nin oylarına talip olmadı mı? Sorusu akıl karışıklığına sebep oldu.

Öte yandan Muhammet Gür’ün aday olduğu partinin ilçe başkanı Özkan Yalım’a ‘DEM Partisi’ sorusunu birde Gür’e sorarak, sizler belediye başkanlığı seçim çalışmalarında tekrardan Uşak’taki HDP’nin oylarına talip değil misiz? Eğer talipseniz siz seçildiğinizde belediyenin kapıları sonuna kadar talip olduğunuz HDP’li vatandaşlara sonuna kadar açak mısınız yoksa kapatacak mısınız?