OPEC + grubu üyesi 9 farklı ülkenin almış olduğu kararlar ile FED'in faiz politikası küresel piyasalarda akaryakıt fiyatlarını da etkiliyor. Benzin ve motorine yönelik değişen grafikler araç sahiplerini memnun etmiyor. Son dönemlerde Brent petrolde başlayan yükseliş akaryakıt fiyatlarını yakından takip etmeyi gerektiriyor. Araç sahipleri yeni güne başlamadan piyasaları kontrol ediyor.

YÜKSELİŞ ÖNLENEMİYOR!

Brent petroldeki hızlı yükseliş yeni önlemler alabilmeyi gerektirirken bu sabah saatlerinde motorin ya da benzine yönelik herhangi bir indirim ya da zam haberi verilmedi. Fakat dün gece saatleri itibariyle geçerli olan benzin zammı akaryakıt fiyatlarına yansımış oldu.

SON BENZİN ZAMMI İLE FİYATLAR DEĞİŞTİ!

Dün paylaşılan haber doğrultusunda benzin fiyatlarına 0,77'lik zam uygulandı. Benzin cephesinde herhangi bir zam ya da indirim haberi bugün için duyurulmadı. Yapılan yeni benzin zammı sonrası İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde benzinin litre fiyatı 20 TL'yi aştı. Uzun süredir görülmeyen bu rakamlar akaryakıt fiyatlarına da yansıdı.

DOLAR 20 TL’Yİ GÖRÜNCE İBRE DEĞİŞTİ!

Küresel piyasalarda dolar kuru önlenemez bir artışla yükselişini sürdürüyor. Son dönemlerde doların kaydettiği yükseliş 20 TL'yi aştığı anda Brent petrolde hareketlilik başladı. Petroldeki bu hareketlilik akaryakıt fiyatlarına benzin zammı ile yansıdı.

BENZİN ZAMMI SONRASI SON DURUM!

Son yapılan benzin zammı sonrası İstanbul’da benzinin litre fiyatı 20,57 TL oldu. Ankara’da benzinin litre fiyatı 20,92 TL iken İzmir’de benzinin litre fiyatı 21,90 TL'ye ulaştı.

Brent petrol 24 Mayıs sabah saatlerinde 77 dolardan işlem görüyor. Ham petrolün fiyatı 73 dolardan alıcısını buluyor. İstanbul, İzmir ve Ankara illerinde geçerli olan yeni gün akaryakıt fiyatları listelendi.

24 MAYIS BENZİN, MOTORİN, LPG GÜNCEL FİYAT LİSTESİ

İstanbul'da yapılan yeni zam sonrası oluşan akaryakıt fiyat listesi:

●       İstanbul benzinin litre fiyatı 20,57 TL

●       İstanbul motorinin litre fiyatı 19,4 TL

●       İstanbul LPG'nin litre fiyatı 10,74 TL

Ankara'da yapılan yeni zam sonrası oluşan akaryakıt fiyat listesi:

●       Ankara benzinin litre fiyatı 20,91 TL

●       Ankara LPG'nin litre fiyatı 10,67 TL

●       Ankara motorinin litre fiyatı 19,76 TL

İzmir'de yapılan yeni zam sonrası oluşan akaryakıt fiyat listesi:

●       İzmir benzinin litre fiyatı 20,94 TL

●       İzmir LPG'nin litre fiyatı 10,52 TL

●       İzmir motorinin litre fiyatı 19,85 TL