Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) emekli olan 4A (SSK), 4B (Bağ-Kur) ve 4C (Emekli Sandığı) emeklileri için ödenen banka promosyonlarında yeni dönem kasım ayı itibariyle başlamıştı. Bankalar ile bir kez daha anlaşmaya varan SGK, taban ödemelerini, maaşa göre değişmekle birlikte 3 bin TL ile 5 bin TL arasına yükseltti. Bu taban olduğu için bankalar Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi olarak bilinen yeni sosyal güvenlik düzenlemesiyle birlikte bu ödemelerin miktarını artırmaya başladı.

Taban ödemelerin çok üstünde ödeme yapmaya başlamış olan bankalar, özellikle de EYT’lilerin emekli olmaya başladığı şu günlerde ödeme konusunda adeta yarışa başladı. Bu yarışta bir adım öne çıkan Denizbank, geçtiğimiz gün promosyon ödemelerini artırdığını duyurdu. EYT’lilere özel bir kampanya sunan Denizbank, maaşa göre yapacağı ödeme miktarlarını da duyurdu. İşte Denizbank güncel emekli promosyon tutarları…

DENİZBANK’TA EMEKLİLERE ÖZEL ÖDEMELER ARTTI

Yeni ödeme miktarlarını duyuran Denizbank, emekli maaşı 3.500 TL ve altında olan emeklilere 3 bin TL standart promosyon 3 bin TL ek promosyon olmak üzere toplam 6 bin TL ödeme yapacağını duyurdu. Emekli maaşı 3.500 TL ile 7.500 TL arasında olanlar için 3 bin 500 TL standart, 3 bin 500 TL promosyon olmak üzere 7 bin TL promosyon verecek olan Denizbank, emekli maaşı 7.500 TL ile 10.000 TL arasında olanlara 4 bin 500 TL standart, 4 bin 500 TL ek olmak üzere 9 bin TL; emekli maaşı 10.000 TL ve üzeri olanlara ise 5 bin TL standart, 5 bin TL ek olmak üzere 10 bin TL ödeme yapacağını ilan etti.

TARİH VE BAŞVURU KANALI ŞARTI GELDİ

Denizbank, emeklilere ödeyeceği ek ödemeler için iki şart koydu. İlk şartı başvuruların 30 Nisan 2023 tarihine kadar yapılması olan Denizbank, ikinci şartını ise başvuru kanalı üzerinden belirledi. Sadece EYT’lilerin üç yıl maaşını bankasından almasına karşılık 10 bin TL’ye varan promosyon ödeyecek olan Denizbank, bunun için emeklilerin MobilDeniz üzerinden emekli maaşı taşıma işlemi yapmasının şart olduğunu bildirdi. Denizbank’ın yüksek promosyon kampanyası devam ediyor.