Otomobil piyasasının yeni sarmalı haline gelen pahalılık, bir süredir sıfır otomobil almak isteyen herkesin gündemi haline gelmiş durumda. Sıfır otomobil almak isteyenlerin bir servet harcaması gerektiği tutarlar dillendirilmeye başlanmışken; markaların otomobillere her ay yaptığı zamlar da, özellikle bazı aylar çift zamma dönüşmeye başladı. Maliyetlerden kısamayan otomobil markaları ise, otomobil satışları düşmemesi için avantajlı kampanyalarını devreye aldı.

Dünyanın en pahalı otomobil satışlarının ve en yüksek zamlarının gelmeye başladığı pandemiden bu yana Türkiye için bakıldığında yarım milyon TL’nin altında araba neredeyse kalmadı. Bu nedenle otomobil satışlarının istikrarını korumak isteyen markalar, alıcıların lehine hazırladıkları birçok kampanyayı devreye aldı. O markalardan biri olan Kia ise, otomobil modelleri için sağladığı kredilerde faiz oranlarını dibe çekti. İşte Kia’nın kredi koşulları….

KİA NİRO EV’LER İÇİN FAİZ YÜZDE 0,99’A DÜŞTÜ

Sevilen otomobil modellerinden biri olan ‘Yeni Niro EV’ için bir kampanya düzenlemiş olan Kia, 31 Mart 2023 tarihine kadar, bu aracın sıfırı için çekilecek olan 279 bin TL’ye kadar olan tüm kredilerin yüzde 0,99’dan faizlendirileceğini bildirdi. Kampanyalı kredilerin ‘Kia Kasko Poliçesi’ yaptıran müşteriler için geçerli olacağını belirten Kia, geri ödemelerin ise 12 ay olacağını hatırlattı. Kredi oranının belirlenmesinde aracın nihai fatura değerinin ilgili mevzuatlarca dikkate alınacağını da hatırlatan Kia, kredi kullanım onayının ise iş birliği gerçekleştirdiği Akbank ve Garanti BBVA’da olduğunu bildirdi. Araçlarda sunduğu güvenceye ilişkin de bilgi veren Kia, duyurusunda; “Kia binek aracınız, 2 yıl ya da 60.000 km yasal garanti altında olup anahtar teslim tarihinden itibaren toplamda 5 yıl ya da 150.000 km boyunca Kia Özel Garanti Onarım Güvencesi ile güvence altına alınmaktadır” ifadelerini kullandı.

KİA’YA HER MODEL İÇİN KREDİ SEÇENEĞİ GELDİ

Öte yandan Kia’nın tek kredi teklifi Niro EV’ler için olmadı. Aynı zamanda ‘Yeni Niro Hibrit’ modeller için de kredi sağlayan Kia, bu modellerde 200.000 TL’ye kadar 12 ay vadeli ve yüzde 1,49’dan başlayan faizler ile kredi sunacağını duyurdu. Aynı şartlarda ‘Kia Stonic’ler ve ‘Kia Picanto’lar için de kredi sağlayan Kia, ‘Kia Rio’ ve ‘Kia Bongo’ model araçlar için de yüzde 1,49 faiz ve 200 bin TL’ye kadar olan kredilerin yine 12 ay vade ile sağlanacağını ilan etti. Kia’daki tüm kredi kampanyaları 31 Mart 2023 tarihine kadar devam ediyor.