Olay, C.T. İzmir’de yaşarken sosyal medya üzerinden tanıştığı Yaşar Ercan’ın çocuğunu daha iyi şartlarda büyüteceğini söylemesi üzerine C.T. oğlu P.T’yide yanına alarak 8 Mart 2021’de Uşağa geldi.
1 ay sonra C.T., o dönem 2 yaşında olan oğlunu yerde baygın bulup hastaneye götürdü. Hastanede oğlunun dövülüp cinsel istismara uğradığını öğrenen C.T. şikâyetçi oldu.

Uşak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçtiğimiz haziran ayında görülen duruşmada, mahkeme heyeti, Yaşar Ercan hakkında ‘cinsel istismar’ suçundan 36 yıl, ‘eziyet’ suçundan ise 5,5 yıl hapis cezası verdi. C.T. hakkında ise 'suçu bildirmemek'ten 7 ay 15 gün hapis cezası verilerek, hükmün geri bırakılması kararlaştırıldı. İlk Kararın bozulmasının ardından, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 4’üncü Ceza Dairesi, Ercan’a "öldürmeye teşebbüs ve eziyet" suçlarından verilen suçların belirlenmesi için rapor alınması gerektiğine karar verdi. Daire, yerel mahkemenin kararını bozup, dosyayı yeniden Uşak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Sanık 28 Kasım günü tekrardan Uşak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

Mahkemeden Karar; Sanığa 3 Ayrı Suçtan 65,5 Yıl Ceza

Mahkeme Yaşar Ercan’a bakım ve gözetim yükümlülüğünü ihmal etmek suretiyle çocuğun cinsel istismarı' suçundan 27 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bu suçu cebir ve tehdit ile işlediği gerekçesiyle ceza, 40,5 yıla çevrildi. Sanığın eylemlerini farklı tarihlerde zincirleme bir şekilde gerçekleştirdiğine karar veren heyet, cezayı 54 yıl hapse çıkardı. Sanığa "eziyet" suçundan da 5,5 yıl hapis cezası verildi. Heyet, sanığı "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 3 yıl hapse çarptırdı, suçun mağdur çocuğun yaşamını tehlikeye soktuğu gerekçesiyle ceza 6 yıla çıkarıldı.

Yaşar Ercan toplamda 3 farklı suçtan 65,5 yıl hapis cezası verildi.