Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Arabulucular ve Arabuluculuk Merkezleri Platformu (TURAMEP) merkez ofisinin açılış töreni, Uşak Arabuluculuk Merkezi’nin de  katılımıyla daha da anlam kazandı.

TURAMEP Başkanı Nihat Şimşek’in de vurguladığı gibi, arabuluculuk uygulamaları, yargısal süreçlerde yeni bir dönemin kapılarını aralıyor.

Whatsapp Image 2024 06 05 At 15.22.10

UŞAK ARABULUCULUK MERKEZİ TURAMEP AÇILIŞINDA YER ALDI

04.06.2024 tarihinde Ankara’da düzenlenen TURAMEP açılış törenine, Uşak Arabuluculuk Merkezi’nden Avukat Arabulucu Özkan Saruhan, Avukat Arabulucu Güven Özkan ve Avukat Arabulucu Ayhan Yavuz’un katılımı dikkat çekti.

2014 yılında temelleri atılan ve bugün Türkiye genelinde arabuluculuk hizmetlerinin kalitesini artırmayı hedefleyen TURAMEP, Uşak Arabuluculuk Merkezi’nin de desteğiyle büyümeye devam ediyor.

ARABULUCULUKTA YENİ BİR DÖNEM

Türkiye’de 2013 yılından bu yana uygulanan arabuluculuk sistemi, iş ve ticaret hukuku başta olmak üzere birçok alanda yargısal süreçlerin önemli bir parçası haline geldi.

TURAMEP Başkanı Nihat Şimşek’in belirttiği üzere, arabuluculuk sayesinde yıllardır çözülemeyen uyuşmazlıklar anlaşmayla sonuçlandırılarak, yargının iş yükü hafifletildi. TURAMEP’in yeni merkez ofisi, arabuluculuk hizmetlerinin kalitesini daha da yükseltmeyi amaçlıyor.

Whatsapp Image 2024 06 05 At 16.16.55

UŞAK ARABULUCULUK MERKEZİ, TURAMEP’İN BÜYÜMESİNE KATKI SUNUYOR

Uşak Arabuluculuk Merkezi,  TURAMEP’in Ankara’daki açılışına katılarak, platformun büyümesine ve arabuluculuk hizmetlerinin gelişimine verdikleri desteği gösterdiler.

TURAMEP, arabulucuların ve arabuluculuk merkezlerinin sorunlarını çözme ve daha nitelikli hizmet sunma hedefi ile yola çıktı. Şimşek, platformun 45 binden fazla arabulucuyu temsil etmeyi ve Türkiye’deki 343 arabuluculuk merkezini desteklemeyi hedeflediğini ifade etti ve Balgat'ta açılan merkez hizmet ofisiyle birlikte TURAMEP'in her geçen gün daha da büyüyerek yoluna devam edeceğini sözlerine ekledi.

AÇILIŞ YARGI VE SİYASET DÜNYASINI BİR ARAYA GETİRDİ

TURAMEP’in açılış töreni, Yargıtay ve Danıştay’dan Daire Başkanları, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı, Milletvekilleri, Adalet Bakanlığı yetkilileri ve TBMM önceki dönem Başkanları gibi yargı ve siyaset dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Uşak Arabuluculuk Merkez de bu önemli etkinlikte yerlerini aldılar.

Whatsapp Image 2024 06 05 At 15.22.09

UŞAK ARABULUCULUK MERKEZİ, TURAMEP’İN GELECEĞİNE IŞIK TUTUYOR

Uşak Arabuluculuk Merkezi, TURAMEP’in Ankara’daki açılış törenine katılarak, arabuluculuk hizmetlerinin geleceğine ışık tuttu. TURAMEP’in yeni merkez ofisi, arabuluculuk hizmetlerinin kalitesini artırma ve toplumun nitelikli hizmet beklentisini karşılama yolunda önemli bir adım olarak görülüyor. Uşak Arabuluculuk Merkezi’nin bu süreçteki rolü, arabuluculuk hizmetlerinin gelişimindeki önemini bir kez daha vurguluyor.

Editör: Uşak Son Dakika