Uşak Belediyesi 2023 yılı Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri çerçevesinde Yeşil Karaağaç Piknik ve Mesire Alanında fidan dikme etkinliği düzenledi. Etkinliğe Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Genç Kuşak Topluluğu, Uşak Üniversitesi Öğrenci Toplulukları, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.  
 AW074620_03

Burada bir konuşma yapan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın “Küresel iklim değişikliyle tüm Dünya’da olduğu gibi, ülkemiz ve şehrimizde çok ciddi bir kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya kaldık. Erozyon nedeniyle ağaçlarımızı kaybediyoruz. Bu tehditleri ortadan kaldırabilmemiz için muhakkak bu milli mücadeleyi bu ağaçlandırma seferberliğini çok daha fazla önemsemeliyiz ve katkı sağlamalıyız. Bizde özellikle gençlerimizin ve öğrencilerimizin farkındalıklarını arttırmak hem de ağaçlandırılmış alanlarımızı çoğaltmak için etkinlikler düzenliyoruz. Mesire alanımızın daha yeşil bir hale gelmesi için gençlerimizle birlikte 11 bin fidanımızı toprakla buluşturacağız. Bu toprakla buluşan ağaçlarımız büyüyecek ve inşallah bizlere, çocuklarımıza gelecekte birer nefes olacak, dünyamıza nefes olacak.” dedi.  
 
Konuşmanın ardından Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın fidan dikimi yaparak, can suyu verdi. Öte yandan vatandaşlarla birlikte 11 bin fidan toprakla buluşturulurken, fidan dikimin ardından etkinlik çeşitli etkinliklerle devam etti.    

AW074620_06                           

Editör: Uşak Son Dakika