Uşak Belediyesi’nin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü Çarşı Uşak Projesi’nde imza süresi uzatıldığını bildirildi. Uşak Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise “Ayakkabıcılar çarsısı, Çarşamba Pazarı ve eski garajı kapsayan yaklaşık 40 bin metrekarelik alanı modern ve güvenli bir bölgeye dönüştürecek; şehre değer katacak Uşak’ın vizyon projesi Çarsı Uşak’ta imza oranı %85'e ulaştı. Proje alanında hak sahibi olan ancak şehir dışında veya yurt dışında bulunan vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına imza süreci tüm hak sahipleri için Çevre Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanlığından onaylıyla 31 Ocak tarihine kadar uzatıldı. İmza için henüz irtibata geçmeyen hak sahiplerini, bu tarihe kadar Kentsel Dönüşüm irtibat Ofisi'ne davet ediyoruz. Proje tamamlandığında, alan yeni bir kapalı pazar yerine, otoparka, dükkânlara, ofislere ve yeşil alanlara ev sahipliği yapacak.” ifadeleri kullanıldı.

Proje Özeti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı katkılarıyla Uşak Belediyesi, tarafından gerçekleştirilen dev proje Çarşı Uşak ile Çarşamba Pazarı, ayakkabıcılar çarşısı ve eski garajı kapsayan 39.100 metrekarelik alanda eskimişliğin ve karmaşanın izlerini silmeye, kapsamlı bir ticaret ve sosyal yaşam merkezini Uşak'ın hizmetine sunmayı hedeflendi. Çarşı Uşak Projesi tamamlandığında, Yeni bir kapalı pazar yeri, otopark, dükkânlar ve ofisleri barındıracak bunların haricinde ise dinlenme ve yeşil alanlarıyla sosyal yaşamın güçlendiği bir merkez olacak.

Proje 3 Etap Halinde Olacak

1. Etapta

Mevcut Çarşamba Pazarı ve eski garaj (bir kısmı) bölgesinde tüm pazar esnafına (manav ve tuhafiye) yetecek büyüklükte yeni kapalı pazar yeri, otopark, dükkan ve ofisler inşa edilecek.

2. Etapta

Mevcut eski garaj (kalan kısım) bölgesinde dükkân ve ofisler inşa edilecek.

3. Etapta

Mevcut ayakkabıcılar çarşısı bölgesinde dükkân ve ofisler inşa edilecek.