Kırıkhan ilçesini ziyaret eden bakanların da Vali Ergün ve Uşak ekibinin başarılarını övdüğü ve çalışmaları için teşekkür ettiği öğrenildi.  Uşak ekibi enkaz kaldırma çalışmalarında yüzde 60 başarı yakalarken, bir gazinin bütün serveti olan traktörünü yıkıntının altından sapasağlam çıkarması ve depremde ağır hasar görmüş bir cami minaresini yıkmak gibi çok önemli işlere imza attılar.

“Kırıkhan’da yaraları sarmak için büyük bir gayretle çalışıyoruz”

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, koordinatör vali olarak Kırıkhan’da deprem sonrası ilçe halkının ve köylerinin yaralarını sarmak için gece gündüz çalışıyor. Vali Ergün, depremzedelere gelen yardımların adaletli dağıtılması, beslenmesi, barınması gibi konularda neredeyse 24 saat çalışıyor.

Kırıkhan’da ilçe halkı ve köylerini sık sık ziyaret ederek dertlerini dinleyerek çare bulmaya çalışan Ergün; “Buradaki depremzede halkımızı sık sık ziyaret ederek çalışma yaptığımız alanlarda incelemelerde bulunduk ve vatandaşlarımızla bir araya gelerek taleplerini dinledik. Kırıkhan’da yaraları sarmak için gayretle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Başarılı operasyonlara imza attılar

Öte yandan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ertan Keleş yönetimindeki ekip de enkaz kaldırma ve moloz temizleme çalışmalarında, diğer deprem bölgelerinde görülmedik şekilde enkaz kaldırma ve moloz temizleme çalışmalarında yüzde 60 oranında başarı gösterdi.

Terörle mücadele ederken ayaklarını kaybeden bir gazimizin 2 katlı evin altında kalmış olan traktörünü çok özel bir operasyonla sapasağlam çıkarmaları, depremde ağır hasar görmüş bir caminin minaresini başarılı bir şekilde kimsenin burnu bile kanamdan devirmeleri, Kırıkhan halkının takdirini ve sevgisini kazanmalarına yol açmış.

Öte yandan ilçeye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çok sayıda bakan da Vali Ergün koordinesinde Uşak ekibinin yaptığı başarılı çalışmalardan övgü ile bahsediyor.

Vali Dr. Turan Ergün ve Uşak ekibinin bu başarılı çalışmalarından dolayı, ilçe halkının bırakmak istemediği ve bu yüzden dönüş tarihlerinin de belirsiz olduğu belirtiliyor.

Editör: Uşak Son Dakika