Uşak İl Özel İdaresinde düzenlenen programa Vali Dr. Turan Ergün’ün yanı sıra Milletvekilleri İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul, Vali Yardımcısı Dr. Olgun Öner, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu, İl Jandarma Komutanı Fahri Semiz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ertan Keleş, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, İl Genel Meclisi üyeleri ve İl Özel İdaresi çalışanları katıldı.

Törende İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ertan Keleş, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, Milletvekilleri İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul’un ardından Vali Dr. Turan Ergün birer konuşma yaptı.

Uşak’ta temel altyapı çalışmaları tamamlanan köylerimizin ihtiyaçlarının niteliğinin değişmeye başladığını; daha çok sosyal, sportif veya kültürel ihtiyaçların ön plana çıkmaya başladığını ifade eden Vali Ergün konuşmasında, “Uşak’ta asfalt olmayan köy yolumuz olmadığı gibi köylerimize bağlı mahallelerin de büyük oranda yolları asfaltlandı. Aynı zamanda tüm köylerimizin ana alanlarının tamamı parke taşlarla döşenmiş durumda.

İl Özel İdaremizin bu işleri yaparken daha iyi hizmet götürebilmesi, daha hızlı hareket edebilmesi için iş makinesi parkının güçlü olması gerekir. Bu nedenle satın aldığımız 39.498.000 TL değerindeki 7 adet iş makinesini 156 adetlik iş makinası parkımıza dahil ettik.  Bu araçlarımızın İl Özel İdaremizin gücüne güç katarak köyde yaşayan vatandaşlarımızın talep ettiği hizmetlerin daha kısa sürede ayağına gelmesini sağlayacağı temennisiyle İlimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, başta İl Genel Meclisi Başkanımız olmak üzere tüm İl Genel Meclisi üyelerine ve özveriyle çalışan İl Özel İdaresi personelimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

D S C01200

Konuşmaların ardından Vali Ergün ve protokol üyeleri yeni alınan araçların hizmete alınış kurdelesini kesti.

S J K J A L G B A N

Editör: Ömer Akkoyun