Yönetim Başkanı Gazi Kemal Cengiz ve Gazimiz Himmet Güler vatan millet sevgisi ile yapılan fedakârlıklarla ile ilgili konuşmalarında, terörle mücadele hatıralarını paylaşırken öğrencilerimizle birlikte duygusal anlar yaşandı. Gazi Kemal Cengiz, gaziliğin verdiği onurla genç nesillerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Bize gazilik unvanı nasip oldu ama vatanımız için her zaman kanımızın son damlasına kadar mücadeleye hazırız" dedi.

  Gazilerimiz konuşmalarının sonunda sözü gençlere bırakarak kendilerine yöneltilen soruları cevapladı.
  Daha sonra Uşak Lisesi Okul Müdürü Kazım Dönmez vatan ve millet sevgisiyle gençlerimizde farkındalık oluşturacak, geleceklerine yön verecek konuşmalarda bulundu. Dönmez, “Bu ülke, sizden özellikle askeri ve savunma sanayisini daha iyi noktalara getirmenizi istiyor. Kendinizi hâlihazırda var olan dronlar, İHA'lar ve Sihalar üzerine geliştirip daha da iyisini yapabilirsiniz” dedi.

  Programın sonunda Uşak Anadolu Lisesi Müdürü Kazım Dönmez, gazilerimize plaket takdiminde bulundu.
  Programa Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Biriminden Sorumlu Şube Müdürü İbrahim Karadedeli ve Sosyal Çalışmacı Nermin Esra Özkır katıldı.
  Program öğrencilerin coşkulu alkışları ve memnuniyet dolu ifadeleri ile sona erdi.