“Hastane hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı” projesi kapsamında Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Çocuk Polikliniği bölümünde yatılı kalan hasta çocuklar ve aileleri ziyaret edildi.

Üniversite öğrencileri ve Türk Kızılayı Uşak Şubesi gönüllü gençlerinin gerçekleştirdiği ziyarette çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Daha sonra Uşak Valisi Turan Ergün tarafından 17 Ocak’ta açılışı gerçekleştirilen “Hastane sınıfı”na yaklaşık 60 kitap bağışlandı.

Öğrencilerin, hasta çocuklara hastaneyi sevdirmeyi amaçladıkları projeyi beğendiğini belirten hasta yakını Emine Kozak, “Teşekkür ederiz. Çocukları sevindirdiniz, bizleri sevindirdiniz sağolun. Böyle projelerinizi destekliyoruz.” dedi.

Mutluluğunu dile getiren hasta yakını Kemal Ceylan ise, “Çok mutlu olduk. Bizler için güzel bir duygu. Sizlerden Allah razı olsun. Projenizi beğendik. Daha önceden böyle bir şey yoktu. Şimdi çocuklar da mutlu oldu. İnsanlarda bu şekilde mutlu oluyor. Teşekkür ederiz, iyi ki varsınız.” ifadelerini kullandı.

Projede yer alan öğrencilerden Berkan Çetin, Mahmut Boğa ve Mehmet Erol ise proje kapsamında destek veren Uşak İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürlüğü, Uşak Türk Kızılayı Şubesi ve gönüllü gençleri ile TÜGVA Uşak İl Temsilciliği’ne teşekkür etti.

Editör: Uşak Son Dakika