Mesajında Asrın felaketiyle milletçe büyük bir imtihan yaşadığımızı, bugünlerde insani olan tüm hasletlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu vurgulayan Ergün, Uşaklı hemşerilerinin ve tüm İslam âleminin Ramazan ayını tebrik etti.

Ergün, “Rahmet, mağfiret ve bereket ayı Ramazan, derin bir manevi iklimi yaşadığımız, gönül kardeşliğimizin arttığı mübarek aydır. İslam âleminin özlemle beklediği bu ay; toplumumuzda sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışmanın artmasına vesiledir. Ramazan; paylaşmanın, derdi olana el uzatmanın, ihtiyacı olanın yardımına koşmanın önemini idrak ettiğimiz en güzel aydır. Toplumumuza, birlik ve beraberliğimize sağladığı katkılarla beraber “kul” olarak içimize dönmemizi sağlayan müstesna bir zaman dilimidir.

Ramazan ayı; tuttuğumuz oruçlarla sabrımızı güçlendirmek, Allah’ın verdiği nimetlere sağlık ve afiyete şükretmek için en büyük imkândır. Yaptığımız ibadetlerle, ettiğimiz dualarla gönül kapılarımızın açılacağı, merhametlilerin merhametlisi Rabbimize yöneleceğimiz en kutlu aydır.

Asrın felaketiyle milletçe büyük bir imtihan yaşadığımız bugünlerde insani olan tüm hasletlere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. Bu büyük badireyi evlerimizin ve gönüllerimizin kapılarını açarak, imkanlarımız ölçüsünde yardımda bulunarak inşallah hep birlikte atlatacağız.

Bu mübarek ay vesilesiyle, Yüce Allah’tan ibadetlerimizin, dualarımızın ve tövbelerimizin kabul olmasını; birlik-beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve huzurumuzu daha da artırmasını; ülkemizi her türlü afetten muhafaza etmesini diliyor; Uşaklı hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ediyorum” dedi.