Vali Ergün, FETÖ ve destekçilerinin Milletimizin varlığına ve demokrasimize karşı giriştiği hain darbe teşebbüsüne Milletimizin destansı direnişi ile “Dur” dediği 15 Temmuz gününün 7. yılındayız. 
15 Temmuz, Demokrasi ve Millî Birlik mücadelemizin zirvesi, büyük Türk Milletinin zaferidir. 
Kahraman 15 Temmuz şehitlerimizi; darbecilerin durdurulmasının sene-i devriyesinde dualarla, hasretle, özlemle anıyoruz. 
Vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan yedi düvele, bu toprakların bir sahibi olduğunu her zaman gösteren Milletimizin kahraman evlatları, 15 Temmuz 2016 tarihindeki karanlık gecede de geçmişten aldığı ilhamla, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, Milletimizin azim ve kararlılığını, millî birlik ve beraberliğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir. 
Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, necip Milletimiz hain darbecilere karşı onurlu ve güçlü bir duruş sergilemiştir. Millî iradeye ve demokrasiye sahip çıkan vatansever halkımız; tanklara, uçaklara, silahlara karşı yekvücut olmuş, millî iradeyi yok etmek isteyen hainlere geçit vermemiştir. 
Yüzlerce yıllık Anadolu irfanının tezahürü olan bu direniş; ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzenine ve özgürlüğüne bağlılığından, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini haykıran aziz Milletimizin yazdığı bir kahramanlık destanıdır. 
15 Temmuz'u hiç unutmadık, unutturmayacağız. O günkü kararlılığımızla demokrasimize, istiklal ve istikbalimize sahip çıkarken, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında, Türkiye Yüzyılında ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları vatan yapmak ve vatan tutabilmek için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunarken, bütün Milletimizin ve Uşaklı hemşerilerimizin Demokrasi ve Millî Birlik Gününü tebrik ediyorum” dedi.                                         

Editör: Uşak Son Dakika