Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp, web uygulaması için beklenen güvenlik özelliğini beta sürücüsünden sunuyor. WhatsApp’ı tarayıcı üzerinden kullananlar, artık ekran kilidi şifresini ekleyebilecek. WhatsApp Web'e şifre ile giriş basit adımlarla yapabilirsiniz.

Yeni ekran kilidi özelliği, WhatsApp Web beta sürümünde ortaya çıktı. Ekran kilidi özelliği açıldığı zaman, WhatsApp Web üzerinden sohbetlere erişmek için şifre girmeniz gerecektir. WhatsApp, kişinin seçimine belirli sürelerde parola isteyecek. Parolanın unutulması durumunda, WhatsApp Web’den çıkarak telefondan QR kodu taratabilir ve yeniden giriş yapmanız gerekebilir. Peki, WhatsApp web nasıl şifre koyulur?

Dünyanın en sevilen sohbet uygulaması olan WhatsApp, mobil tarafta önemli gizlilik seçeneklerini sunuyor. Ancak kullanıcılar, masaüstü uygulamasında bu güvenlik özelliklerine erişemiyor. Masaüstü kullanıcıları için yeni bir güvenlik özelliği getirildi. Masaüstü ve web sürümlerine şifre koruması getiriliyor.

WhatsApp Web Şifre Koyma Nasıl Yapılır?

WhatsApp web uygulamasında açılış bölümüne şifre koymak son derece basittir. WhatsApp Web şifreleme için şu adımları takip edebilirsiniz;

·       WhatsApp Web’i açın.

·       Ayarlar bölümüne girin.

·       Güvenlik bölümüne tıklayın.

·       Ekran kilidi seçeneğine tıklayın.

·       Şifre belirleyin.

WhatsApp Web’de açılışa şifre koyma özelliği beta sürümde kullanılmaya başlandı. WhatsApp Web beta sürümünde ekran kilidi özelliği test edilmeye başladı. Bu özellik birçok kullanıcıya yüksek güvenlik desteği veriyor. Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olarak bilinen uygulamayla ilgili dikkat çeken gelişmeler yaşandı. Uygulamanın web beta sürümüne, yeni bir güvenlik katmanı eklendi.

WhatsApp Web Şifre Ekranı

Parmak izi ve yüz tanıma gibi güvenlik sistemleri henüz masaüstü cihazlara gelmedi. Yeni gelen özellikle beraber WhatsApp Web‘e veya masaüstü uygulamasına artık parolayla erişeceksiniz. Böylece bilgisayarınızı tamamen koruma altına alacaksınız.

Editör: Uşak Son Dakika