Neyse ki büyük bir titizlikle yapılan yıkım sırasında üzücü herhangi bir olay yaşanmadı. Yıkım işini üstlenen firma sorumlusu Emrah Vural, toplam 3 binanın yıkım ve moloz temizliğinin 20 – 25 gün kadar süreceğini,  bu süreçte Doğan Özkahraman Caddesi (Öğretmenevi önü)’ndeki araç ve yaya trafiğinin valilik arkasında bulunan Enstitü sokaktan verilmeye devam edileceğini açıkladı.

Uşak Valilik binası karşısında bulunan ve çeşitli hukuki sorunlardan dolayı 50 yıldır tamamlanamayan 3 inşaatın yıkımına başlandı. İş makinalarıyla yapılan yıkım öncesi, yol yayaların da geçişine kapatılarak geniş güvenlik önlemleri alındı.

Yıkım sırasın ada iş makinası ile kolonlara yapılan her vuruşta, bina harcının yumurta kabuğu gibi ufalandığı ve betonarme özelliğini tamamen yitirdiği görüldü. Tam valilik karşısında bulunan batı tarafındaki bina iş makinasının birkaç darbe sonucu büyük bir gürültü ile çöktü. Her taraf toz duman içerisinde kaldı.

Ortaya çıkan görüntüler ise 6 Şubat’ta yasadığımız Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 depremler sonrası meydana gelen görüntüleri anımsattı. Alınan güvenlik tedbirleri ile herhangi bir yaralanma ve can kaybı meydana gelmeden yıkım başarıyla tamamlandı.

Yıkım firması sorumlusu Emrah Vural; “Biz yıkım işinde deneyimli bir firmayız. Çok şükür aldığımız emniyet tedbirleri sayesinde kimsenin burnu bile kanamdan ilk binayı başarı ile yıktık” dedi.

Vural; “Diğer 2 binayı da yıktıktan sonra enkaz ayrıştırma ve moloz temizleme işlemleri tahminime göre 20 – 25 gün kadar sürebilir. Bu süreçte trafik yine valilik  binası arkasındaki Enstitü Sokak’tan verilmeye devam edecek. Uşak halkından çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” ifadesini kullandı.

Editör: Uşak Son Dakika