Akaryakıt piyasaları hareketlenmeye başladı. Brent petroldeki yükseliş araç sahiplerini memnun etmiyor. Benzine, motorine yönelik yapılan yeni zamlar huzursuz ediyor. Uzun bir sürenin ardından yeniden yükselişe geçen rakamlar araç sahiplerinin gündemindeydi.

YENİ BENZİN ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Geçtiğimiz hafta motorine yönelik 76 kuruşluk zam uygulandı. Bu haber hızla etrafa yayıldığında gözler benzine çevrildi. Benzinde piyasa sakindi fakat yeni yapılan açıklamaya göre Pazartesi gece yarısı benzine 77 kuruşluk yeni zam gelecek. Hafta başlangıcı ile birlikte gelecek bu zamla beraber pek çok büyük şehirde akaryakıt fiyatları 20 TL'nin üzerine çıkmış olacak.

TÜM TABLO DEĞİŞECEK!

Konu ile ilgili piyasa uzmanı Cahit Saraçoğlu: “İstanbul'da benzinin litresi 20,58 TL'ye ulaşacak” dedi ardından İzmir ve Ankara'daki rakamları da ekledi.

“Ankara'da gelecek yeni zamla beraber benzinin litresi 20,93 TL olacak. İzmir yeni zam ile birlikte benzinde 20,94 TL rakamını görebilecek”

SON MOTORİN ZAMMI!

20 Mayıs Cumartesi sabahı itibariyle benzin ya da motorine yönelik herhangi bir zam söz konusu değil. Motorine yönelik uygulanan 76 kuruşluk zam sonrası motorinin litre fiyatı uzun süre sonra 20 TL bandına kadar yükselmiş oldu.

20 MAYIS CUMARTESİ GÜNÜ İSTANBUL-ANKARA İZMİR BENZİN VE MOTORİN FİYAT LİSTESİ

●       İstanbul motorinin litre fiyatı 19,34 TL

●       İstanbul benzinin litre fiyatı 19,81 TL

●       İstanbul LPG'nin litre fiyatı 10,74 TL

●       Ankara motorinin litre fiyatı 19,70 TL

●       Ankara benzinin litre fiyatı 21,16 TL

●       Ankara LPG'nin litre fiyatı 11,67 TL

●       İzmir motorinin litre fiyatı 19,79 TL

●       İzmir benzinin litre fiyatı 21,14 TL

●       İzmir LPG'nin litre fiyatı 11,52 TL