Dolar/TL kuru yükseliyor. Dalgalı süreç akaryakıt fiyatları üzerinde etkisini hissettiriyor. Brent petrol fiyatlarındaki yükseliş ivmesi akaryakıt fiyatlarında dengesiz bir yükselişi tetikliyor. Uzun süredir akaryakıt sektöründe zam görülmüyordu. Peş peşe gelen indirimlerin ardından gelen yeni zam haberleri sonrası İstanbul, İzmir ve Ankara'da güncel akaryakıt fiyatları da değişime uğradı. 22 Mayıs Pazartesi günü motorin fiyat listesi yenilendi.

MOTORİN ZAMMI NASIL ETKİLEDİ?

Geçtiğimiz gece yarısı motorin fiyatlarında beklenmeyen bir artış yaşandı. Motorin 76 kuruşluk zam sonrası bu sabah yeni fiyatlar ile güne uyandı. İstanbul'da motorinin litre fiyatı 19,33 TL'yi gördü.

KAYIP SONRASI YENİDEN YÜKSELİŞ BAŞLADI!

Amerika'da yaşanan borç krizi görüşmeler sonrası yeniden bir ortaklaşa fikre varılamadı. Cuma günü yükseliş seyri tersine dönerek düşüş haline büründü. Petrolde yaşanan kayıp dolardaki zayıflık ile desteklendi. Brent petrol son 4 haftalık süreçte %14'lük kaybı uğradı.

BENZİN ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Ancak Dolar/TL kurunda yaşanan ani artış 20 TL seviyesinin üzerine çıkan yeni kur akaryakıtta zammı tetikledi. Motorine gelen zam sonrası benzin içinde yeni bir gelişme yaşandı. Bu gece yarısından itibaren benzine 77 kuruşluk zam gelmesi bekleniyor.

ZAM SONRASI 20 TL’Yİ AŞACAK!

Yeni benzin zammı sonrası İstanbul'da akaryakıt fiyat listesi 20,58 TL'yi görecek. Ankara'da yeni benzin fiyatları 20,94 TL. İzmir'de yeni benzin fiyatı 20,93 TL'ye ulaşacak.

22 MAYIS PAZARTESİ GÜNÜ İSTANBUL, İZMİR, ANKARA GÜNCEL AKARYAKIT LİSTESİ

İstanbul motorin zammı sonrası güncel fiyat listesi:

●       İstanbul benzinin litre fiyatı 19,76 TL

●       İstanbul motorinin litre fiyatı 19,33 TL

●       İstanbul LPG litre fiyatı 11,25 TL

Ankara motorin zammı sonrası güncel fiyat listesi:

●       Ankara benzinin litre fiyatı 20,16 TL

●       Ankara LPG'nin litre fiyatı 10,45 TL

●       Ankara motorinin litre fiyatı 19,75 TL