Bağırsak kurdu şüpheniz varsa en kısa sürede tıbbi yardım almanız gerekir. Bununla beraber bağırsak kurduna karşı doğal tedavi yöntemlerinden de yararlanabilirsiniz. Bitkisel tedaviler, tıbbi tedavileri tamamlar. Bu tedavileri uygularken doktorunuzun onayını almadan kullanmamalısınız. Bağırsak kurduna her insan yakalanabilir. Hijyen kurallarına dikkat edilmediğinde sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bağırsak kurdu doğal tedavi yöntemlerinden birçok kişi yararlanıyor. Bağırsak kurdu enfeksiyonunu önlemek için hijyen kurallarına mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Bu enfeksiyon ciddi bir sağlık sorununa neden olabilir. Tedavide uzmandan destek almayı unutmamalısınız.

Bağırsak Kurdu Neden Olur?

Bağırsak kurdu nedenleri şu şekildedir;

·       İyi temizlenmemiş gıdaların tüketilmesi,

·       Kirlenmiş su içilmesi,

·       İç çamaşırların değiştirilmemesi,

·       Ortak havlu kullanımı gibi etmenler bu enfeksiyonun ortaya çıkmasını tetikleyebilir.

Bağırsak Kurdu Belirtileri Nelerdir?

Bağırsak kurdu belirtileri kişiden kişiye değişebilir. Genel belirtileri şu şekilde sıralayabiliriz;

·       Halsizlik,

·       Mide bulantısı,

·       Karın ağrısı,

·       Kusma,

·       İshal,

·       Uykusuzluk,

·       Huzursuzluk,

·       Kilo kaybı,

·       Burun kaşıntısı genel sebeplerdir.

Bağırsak Kurdu Nasıl Düşürülür?

Bağırsak kurdunu düşürmek için şu yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

1.    Zerdeçal

Karın bölgesinde kaşıntı ve kızarıklık gibi şikayetleriniz bulunuyorsa enfeksiyondan şüphelenebilirsiniz. Bağırsak kurdundan kurtulmak doğal tedavi yöntemlerinden bir tanesi de zerdeçaldır.

Zerdeçal, bağırsak parazitlerine karşı son derece etkilidir. Zerdeçalı yemeklerinize ekleyerek ya da suyun içine koyarak tüketebilirsiniz.

2.    Kekik

Kekik, bağırsak kurtlarını temizleyen doğal ürünlerden bir tanesidir. Kekik suyunun düzenli olarak içilmesi sizlere şifa sunacaktır. Kekik suyu, idrar yollarını temizleyerek bağırsak kurtlarını vücuttan atmanıza yardımcı olur.

3.    Papatya Çayı

Papatya çayı da enfeksiyon için en etkili doğal tedavi uygulamalarından bir tanesidir. Papatya çayı, bağırsak kurtlarını kısa sürede vücuttan atmanızı sağlar. Bununla beraber antioksidan özelliklere sahip olan papatya çayı kurtları da temizler. Sabah ve akşam olmak üzere günde bir fincan papatya çayı içebilirsiniz.

Yazımızda yer alan bağırsak kurdu tedavi yöntemine başlamadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Editör: Uşak Son Dakika